> Trenér klubu hovoří
 
 Pardubičtí futsalisté podlehli v prvním čtvrtfinále
„Před utkáním jsme měli psychologickou poradu. Zmínilo se na ní, že jsme Bohemku v základní části u v Praze porazili, takže se není čeho bát. Přijdeme na hřiště a hrajeme ustrašeně. U kluků, kteří nehráli play off, bych to pochopil, ale u zkušených borců? V prvním poločase jsme působili nervózně. Vázla nám kombinace a těžko jsme se dostávali ke střelbě. Druhá půle byla z našeho pohledu o poznání lepší.  Jenže chyby v play off jsou strašně vidět. Při power play jsme málo riskovali, a proto si nevytvořili jedinou šanci na vyrovnání. Musíme se z prohry oklepat, už v pátek nás čeká odveta,“ burcuje pardubický trenér Miloslav Růžička.
06.04.2012    Autor: Zdeněk Zamastil    Sezona: 2011/2012   

 Týdeník Pernštejn - otázky Jaroslava Macha

1. Pardubický Torf je v tabulce I. ligy na šestém místě, když ztrácí tři body na pátý Nejzbach a má dvoubodový náskok před sedmým Indossem Plzeň. A právě se Západočechy se střetne v nejbližším domácím zápase (10. února). Bude to klíčový zápas v boji o účast v play off?

Určitě. Jelikož v dalším kole následuje Šumperk (venku) a potom hned trojice kvalitních celků z popředí tabulky (Teplice, Bohemians a Tango).

2. Osmá příčka = v play off se sedminásobným mistrem ČR Era-Packem Chrudim. To asi není cíl Torfu...

Tak to asi není cílem nikoho. Soupeře si do play off nevyberete. Ovšem, ještě není jisté, že Erapack skončí po základní části první…. Tango Brno i pražská Bohemka šlape Erapacku na paty.

3. V sázce je ještě hodně bodů, Torf je zatím šestý, ale cíle by možná měly být postupné - jistá záchrana, účast v play off (1.-8. místo) a v něm jiného soupeře než Chrudim...

My máme cíle postupné již několik let. Neříkám, že záchrana byla vždy na prvním místě, jdeme zápas od zápasu a postupem času se vykrystalizovalo umístění do osmého místa v konečné tabulce. Do konce základní části zbývá 7 zápasů -  21bodů, uvidíme, jak to vše dopadne.

4. Torf disponuje poměrně úzkým kádrem, někteří hráči v něm mají kolísavé výkony. Co s tím, pro další vývoj soutěže je hodně důležité porazit doma Plzeň...

Určitě si nemyslím, že máme úzký kádr. Mám k dispozici 14 hráčů, na soupisce do ligového utkání můžete mít do pole 10 hráčů. To, že někteří hráči mají kolísavou výkonnost bych ani neřekl. Jen si myslím, že zápase se hráči něco nepovede, třeba nedá tutovku, zaviní branku, nepokryje soupeře a přestane si věřit. V tom momentu to vypadá, jako kolísavý výkon. Dalším důležitým aspektem může být i psychika každého jednotlivce. Porazit Plzeň bude hodně důležité, musíme podat disciplinovaný výkon.

5. V Plzni pardubický Torf remizoval 6:6, když měl blízko k výhře, ale k také prohře. Jaký recept vidíte na zdolání Indossu, čím ho přehrát, čeho se vyvarovat.

Důležitý bude vstup do utkání, v obrané fázi se vyvarovat nějakých hloupých chyb před svoji brankou, hrát jednoduše. Snažit se každou útočnou akci zakončit střelbou. Určitě impulsem může být první vstřelená branka do soupeřovy sítě.

6. V čem je největší síla Indossu, Pomohla by Torfu bouřlivá divácká podpora, vnímají ji hráči?

Plzeň asi nejvíce spoléhá na střelecké potenci hráčů Davida Míky (13 branek) a Peteříka (12 branek), dále na Holého a Vnuka, ti pro změnu prošli i reprezentačními výběry. Když bude divácká podpora budeme jen rádi, výkon aktéru by šel nahoru.

7. Prý v Torfu končí gólman Kašpar, co je na tom pravdy? Šimon je v Torfu na hostování a třetí gólman Nachtigall nemá odchytáno ani deset zápasů v lize.

Kašpar skončil na svoji žádost. Šimon má u nás hostování do konce  sezóny, Po odchodu Kašpara je je jasná jednička, krýt záda mu budou Nachtigall s Molnárem. Pokud by nastal problém, víme kam sáhnout.

07.02.2012    Autor: Miloslav Růžička    Sezona: 2011/2012   

 Blikanec Šimona nastartoval mistra

Miloslav Růžička, Torf Pardubice: „V úvodu nás negativně ovlivnil blikanec zkušeného brankáře Šimona, po němž favorit již za jedenáct vteřin lacino vedl. To mými svěřenci očividně otřáslo a než se rozkoukali, tak za další dvě minuty ještě dvakrát inkasovali. Pak jsme se sice vzpamatovali, podařilo se nám snížit na 3:2, ale stálo při nás štěstí, protože jinak by poločasový výsledek nebyl vcelku příznivý. V druhé půli se ukázala síla Era-Packu a od stavu 6:2 byl zápas rozhodnutý. V sestavě jsme museli improvizovat, protože chyběli Jeřábek, Chvála, Konečný, se zdravotními potížemi nastoupili Malý s Kroulíkem, takže výsledek je pro nás ještě přijatelný.“

19.01.2012    Autor: Miloslav Růžička    Sezona: 2011/2012   

 Na Benagu to kluci odjezdili....
Miloslav Růžička, trenér Pardubic: „Podali jsme výborný kolektivní výkon podpořený oběma gólmany. Rozhodli jsme se pro mixovanou obranu, kdy jsme střežili klíčového hráče Benaga Filingera osobně, což přineslo ovoce. Přestáli jsme úvodní nápor a po vyloučení gólmana Aliho za ruku jsme hráli od 7. minuty přesilovku, ovšem nezahráli jsme ji dobře. Ve druhé půli jsme se dostali do vedení 2:0, ale Benago snížilo. V tu chvíli jsem se trochu bál, co to s týmem udělá. Nakonec to kluci zvládli, celý zápas odjezdili.“
05.12.2011    Autor: Miloslav Růžička    Sezona: 2011/2012   

Stránka :: 1 2 3 4 5 6  ::