> Prezident klubu hovoří
 
 Pokud se zachráníme, tak bychom si derby mohli zopakovat

 

Páteční derby bylo celkem zajímavé. K jeho dobré úrovni přispěl určitě i náš tým a hlavně výborně chytající Petr Dufek, který naskočil po více jak půlroční pauze a ukázal, že ze svých zkušeností a brankářského umu nic nezapomněl. Kdybychom byli schopni proměňovat vyložené šance a lépe řešit přečíslení, pak bychom možná suverénní tým z Chrudimi o nějaký ten bodík připravili, ale na kdyby se nehraje a tak vše rozhodla kuriózní situace, kdy jsme se za stavu 4:1 řítili na branku soupeře ve 4 proti dvěma, Mikan ležel na půlce a pozoroval jak to dopadne... Odevzdali jsme míč Mellerovi do rukou, ten ho přehodil a tak si Mikan mohl vstát a dopravit míč do naší sítě po páté. A bylo jasno. Za kosmetickou úpravu skóre jen díky.

No ale kdybychom ještě nějaký ten bodík ukořistili, a zachránili ligu a přitom proklouzli do play off, mohli bychom pak proti mistru zkusit složit reparát...

Nyní se musíme soustředit na domácí zápas proti Benagu, které naznačilo, že bude velmi těžkým soupeřem.

V sobotu se hrstka statečných z týmu U18 postarala o další úspěch klubu a pod vedením trenéra Jirky Tesaře přivezla z Plzně tři body, které znamenají, že 28. února se tento tým utká ve final four v Brně o mistra republiky. V semifinále narazí na Tango Brno, které ještě neokusilo hořkost porážky. Druhou semifinálovou dvojicí bude Chrudim a Mikeska Ostrava. Doufejme, že se podaří vyřešit kolize s velkým fotbalem a hráči dostanou příležitost poprat se o mistra republiky a využijí poslední možnost v této kategorii získat titul, či skončit na bedně. Tímto úspěchem by též určitě zviditelnili své mateřské kluby velkého fotbalu a potvrdili jejich dobrou práci s pardubickou mládeží.

A ještě jedna dobrá zpráva, tým Haspro Hradec Králové, který je vlastně naším B-týmem vyhrál v boji o 1. příčku divize a má pěkně našlápnuto do 2. ligy, takže držíme palce, aby to dopadlo!! Po soutěži můžeme řešit další možnost užší spolupráce!  

09.02.2009    Autor: Milan Vich    Sezona: 2008/2009   

 Roman Malý je členem Torfu

 Po dlouhých jednáních s vedením Nejzbachu se nakonec podařilo uzavřít dohodu, jejímž vyústěním je skutečnost, že Roman Malý se stal členem Torfu. Za jednání musím poděkovat Mirkovi Semerádovi, který byl pověřen jednáním s funkcionáři Nejzbachu. Náš tým dále posílili hráči z Arsenalu Hlinsko Petr Novák a Jiří Nadrchal, kteří přišli na roční hostování.

Doufám, že se všem bude v týmu dařit a líbit a přeji Romanovi, Petrovi a Jirkovi, aby společně s týmem měli úspěšnou sezónu. 

04.09.2008    Autor: Milan Vich    Sezona: 2007/2008   

 Míla Růžička a Radek Hlavatý se vracejí do vrcholového futsa

    Novým trenérem prvoligového týmu, se pro novou sezónu stává Miloslav Růžička, dlouholetý člen našeho klubu. Do postu hlavního trenéra se tak vrací po více než dvo letech. Jeho asistenty budou Jiří Šťastný a nově též Radek Hlavatý, který se do futsalové ligy vrací po pěti letech! Realizační tým doplní vedoucí mužstva Cyril Dvořák. V současné době ještě probíhá vytipování vhodného maséra k Tomáši Valterovi, aby byla zajištěna 100%-ní zastupitelnost v případě jeho pracovních povinností. Lékařem týmu zůstává Mudr. Tomáš Brož.

     V co nejbližší době se uskuteční schůzka vedení klubu, která by měla naplánovat přípravu týmu na novou sezónu. S cílem co nejvíce tým posílit a doplnit probíhají jednání o nových tvářích, které by se v týmu měly objevit. Několik hráčů již projevilo zájem hrát v Torfu, nyní záleží na jednáních s jejich mateřskými kluby. Doufám, že Růža do týmu zapracuje i některé z úspěšných juniorů tak, abychom konečně začali razantně řešit zanedbaný generační problém mužstva.

     V nejbližších dnech se jako tradičně zůčastníme tří turnajů. Bude to ve dnech 28. 29. června Qantocup Svitavy, 5.a6. července Pamako cup v Pardubicích a 12. a13. července bychom měli potřetí obhajovat prvenství na turnaji ve Stěžerách. Žádám všechny hráče, aby mi poslali sms s potvrzením účasti na těchto turnajích, nebo s omluvou a uvedením důvodu neúčasti. 

09.06.2008    Autor: Milan Vich    Sezona: 2007/2008   

 Derby skončilo spravedlivou remízou.

Zajímavé utkání s nervydrásajícím závěrem se hrálo v sobotu v ČEZ aréně. Hosté byli živější v pohybu, hlavně z důvodu té skutečnosti, že jejich hráči neměli v nohách zápasy velkého fotbalu, jako naše takřka celé mužstvo. Přítomným divákům se zápas musel líbit, závěr by nezrežíroval ani Hitchcock lépe a tak snad spokojen odcházel i repre trenér Tomáš Neumann, ktarý byl obhlídnout své případné posily Jeřábka a Šimona. Nutno podotknout, že oba patřili k oporám svých týmů a silně se zasloužili o výsledek zápasu.

Já bych však na tomto místě se chtěl dotknout jiné věci, která se mě osobně velice dotkla a to bylo chování některých členů pořadatelského týmu a skutečnost, že v průběhu zápasu probíhal úklid části hlediště po basketbalu.

Více naše oficiální stížnost na MRFP Pardubice a.s.:

Vážení majitelé ČEZ arény Pardubice,

 Nejprve bychom Vás chtěli ubezpečit, že si velmi vážíme možnosti odehrát část našich domácích zápasů v ČEZ aréně v Pardubicích. Domníváme se, že naše dosavadní spolupráce byla na slušné úrovni a byla v ní i vzájemná úcta.

 Nebylo tomu tak ale při našem posledním ligovém zápase teď v sobotu 3.11. 2007.

 Vše začalo tím, že nám bylo oznámeno, že nás do šatny nepustí dříve než hodinu před začátkem utkání. Tento čas je pro nás z hlediska přípravy zápasu, přípravy hráčů atd. naprosto nepřijatelný. Po diskuzi jsme vrátné nakonec přesvědčili, že nás do šatny pustili, ale to neplatilo pro všechny aktéry zápasu, protože uzamkly spojovací dveře a část obou týmů se do šaten nemohla dostat.

 Po zahájení zápasu nás část včetně delegáta svazu seděla na straně za střídačkama. Seděli zde s náma i naší marketingoví partneři a sponzoři. V tom přišel nějaký pan pořadatel a začal nás z těchto míst vyhánět, že zde nemáme co dělat!! Za ním se hrnula úklidová četa, která začala tuto stranu uklízet v průběhu našeho ligového zápasu!!

 Pomineme-li, že je nemyslitelné v průběhu zápasu vyhánět prostřednictvím nějakého pořadatele funkcionáře spojené s utkáním a naše obchodní partrnery, pak samotný fakt, že probíhá úklid v průběhu zápasu hovoří o neúctě a aroganci k našemu sportu.

Připomínáme, že se nehrál nějaký pouťák, ale ligový zápas nejvyšší soutěže futsalu. Sportu, který má v České republice základnu 40 tisíc registrovaných hráčů.

 Pokud jsou nutná určitá omezení a změny v organizaci z důvodu rekonstrukce haly, je nutné o nich nás informovat dopředu, aby nedocházelo k vyhroceným situacím s mnohdy méně inteligentními pracovníky pořadatelského sboru. My pak samozřejmě budeme plnit Vaše nařízení. Ale pokud by se dál měla opakovat situace s úklidem v průběhu zápasu, pak raději honosnost arény tímto úklidem zcela degradovanou raději oželíme a vrátíme se zpět do Heřmanova Městce.

 Věříme, že v tomto případě došlo pouze k selhání lidského faktoru a že přijmete nápravu, aby se tato situace již neopakovala.

 

Těšíme se na další spolupráci.

 

S pozdravem

 

Za FC Torf Pardubice

 Milan Vich

 

05.11.2007    Autor: Milan Vich    Sezona: 2007/2008   

Stránka :: 1 2 3 4  ::