> Prezident klubu hovoří
 
 Sezónu hodnotím jako úspěšnou

 

Chtěl bych poděkovat všem aktérům týmu za konečné 8. místo v tabulce 1. ligy. Kdyby mi někdo před sezónou řekl, že se probojujeme do play off a že ve dvou zápasech play off s letos suverénním Erapackem vybojujeme tři rovnocenné poločasy (ten druhý poločas v Chrudimi nás Chrudimští přejeli jak jsou zvyklí), pak bych byl naprosto spokojen a zřejmě bych moc nevěřil. Ale teď, když je po všem, cítím a asi nejen já, že letos jsme mohli dosáhnout mnohem mnohem více.

Tým se ve druhé polovině ligy dal neuvěřitelně dohromady, vznikla parta, která na palubovce nikomu nedala nic zadarmo. Z týmu byla cítit vnitřní síla, tak jako již několik sezón před tím ne. Skoro na všech hráčích byl vidět výkonnostní růst a o to je tato skutečnost zajímavější, že to bylo vidět i na těch zkušenějších. Mladý to vzali moc dobře do ruky a starší se přidali a vznikla úžasná symbióza. Škoda, že už je konec, ještě jsme mohli dokázat velký věci...

Je pro nás škoda, že jsme, při pohledu na tabulku,nevybojovali nějaký ten bodík navíc ( a že těch promarněných bodů bylo!!) a čtvrtfinále jsme si mohli rozdat s přijatelnějším soupeřem, kde by naše akcie stouply o desítky procent. A pak , jak konstatoval ihned po 2. utkání doma proti Chrudimi jeden hráč našeho týmu jsme takovýto krásný zápas mohli hrát třeba ve finále ....

Ale na třeba se nehraje a tak již teď musíme připravovat sezónu příští a snažit se do týmu začlenit další mladé a talentované hráče.

V dalších příspěvcích se pokusím zhodnotit každého člena našeho kádru a také se pokusím nastínit,  jak bych si představoval sezónu příští.

Též bych se rád vyjádřil na tomto našem fóru k věcem co mě na současném řízení futsalu vadí a vůbec k celkovému klimatu v českém futsalu jak to vidím já.

Tak teď si mě tady docela užijete :-) :-)

 

Díky všem!!

08.04.2009    Autor: Milan Vich    Sezona: 2008/2009   

 Termíny čtvrtfinále play off jsou dány

 

Není to tak dávno, co jsem na tomto prostoru meditoval o možnosti složit reparát, když jsem rozebíral náš zápas s Erapackem u nich v Chrudimské sokolovně.

A je to tady! První zápas budeme hrát v Chrudimi v pátek 27.března od 20,00 hod. Odveta pak v sobotu 4.4. od 20.00hod. v Heřmanově Městci. Věřím, že čtvrfinále bude mít vysokou sportovní a i společenskou úroveň. O tom, že se o to zaslouží oba kluby nepochybuji, teď nezbývá než věřit, že delegace rozhodčích a delegátů bude tak kvalitní, že k ní přispějí i oni svou nestranností a stejným metrem.

Případný třetí zápas proběhne v Chrudimi v neděli 5.4. od 17.00 hod.

16.03.2009    Autor: Milan Vich    Sezona: 2008/2009   

 Ukončená základní část pro nás byla jako noc a den

 

Díky pátečnímu vítězství nad nekompletním Mělníkem, který mne svým výkonem v rozhodujícím zápase o play off velice zklamal, jsme splnili trenérův cíl-play off, se kterým jsem (přiznám se) moc nepočítal. Jak řekl kapitán Roman Malý začínali jsme z ničeho a prioritou byla v prvé řadě záchrana. V podzimní části jsme získali jen 5 bodů a skončili poslední, zato v jarní části jsme prohráli jen 2x a to se ctí s Erapackem a s hanbou v zápase se Selpem divizní úrovně. Z toho se rekrutovalo 21 bodů a třetí místo. Celkově pak 8. místo a čtvrtfinále.

Máme tým bez hvězd, tým pracovitý, který v průběhu sezóny rostl pod rukama trenéra Míly Růžičky a částečně i asistenta Radka Hlavatého.

Bez nich bychom nebyli tam, kde jsme a já bych jim za to chtěl moc poděkovat. Bylo pro mne fantastické vidět, jak tým pod jejich rukama roste a zraje.

V závěru jsme se chtěli dostat na 7. místo a bojovat proti týmu Eco, který nás vždy v zápasech minulých ročníků posadil na kolotoč. Leč při posledním vzájemném utkání se role vyměnily a tak jsme si na ně docela  věřili. Leč nestalo se tak a tak nás čeká Erapack.

Tým, který naopak od nás je vytvořen pouze ze samých hvězd, kdy každá z nich je schopná vzít osud zápasu do vlastních rukou. Tým, který se tím co dokázal v letošní základní části zapsal nesmazatelně do futsalové historie. Tým, který už dlouho neprošel nijakou těžkou zkouškou. A tak bychom mu tu těžkou zkoušku měli připravit!

Veškeré trumfy jsou na straně Erapacku. My však budeme hrát derby a play off .... 

Erapack musí! A my můžem...

A taky se můžeme do historie zapsat....

 

 

09.03.2009    Autor: Milan Vich    Sezona: 2008/2009   

 Za zranění Koudelky nesou vinu rozhodčí!!

 

Až cca od 3. minuty druhého poločasu jsem viděl náš zápas s Benagem, ale hned mne udeřily do očí výkony rozhodčích v tomto zápase, hlavně pana rozhodčího Hoňka. Několikrát se metr před jeho očima odehrál souboj, hodný zápasu v judu, ale on na to nijak nereagoval. Nechci řešit zda šlo o zákrok hostů na domácí, či opačně. Mnoho soubojů, se odehrávalo v hokejovém duchu bodyčeků a tvrdé hry do těla až za hranicí regulérnosti. A tak není divu, že to při jednom ze soubojů odnesl Tomáš Koudelka zpřetrhanými vazy na levém koleni....

A zas u toho byl pro nás nešťastný rozhodčí Honěk....

Jaký metr zvolit?? To je největší problém současného rozhodcovského týmu. Nevědí!! A tak jsme po celou ligu svědky extrémů od pískání faulů za špatné podívání se na soupeře (viz náš 1.poločas domácího zápasu s ECO, až po futsalové ragby - viz sobotní zápas s Benagem)

Celý problém zřejmě tkví v tom,že někteří prvoligoví rozhodčí v životě pořádně nekopli do míče a tak nedokáží rozpoznat, co je tvrdá hra v rámci pravidel a co je již zdraví hráčů nebezpečné!! 

23.02.2009    Autor: Milan Vich    Sezona: 2008/2009   

Stránka :: 1 2 3 4  ::