> Prezident klubu hovoří
 
 Prezident Pardubic Vich: Rozhodly slepené góly

Prezident Torfu Pardubice Milan Vich hovořil na tiskové konferenci po zápase v Teplicích o rozhodujících okamžicích utkání a také zhodnotil duel komplexně.

Jaké máte po zápase pocity?
Teplice mají vysokou kvalitu jednotlivých hráčů. Ti mají plno futsalových zkušeností. Čekali jsme, že Balticflora podá dobrý výkon. Z mého pohledu rozhodly dva slepené góly za stavu 1:0. Ten první Paulinhův gól byl krásný. Předvedl nádherný futsalový moment, který svědčil o kvalitách střelce. My jsme nezahustili střed pole a on nám vymetl šibenici brány. Další dva góly pramenily z naší špatné rozehrávky a zmatcích při protiútoku. Druhá čtyřka nesplnila očekávání. Měli jsme v ní chlapce, kteří více jak měsíc nehráli ligu. Nepoprali se, jak by měli. Když jsme pak prohrávali 0:3, tak už jsme to měli proti Teplicím těžké. Podařilo se nám ale snížit a do druhé půle jsme chtěli jít s větší aktivitou. To jsme splnili jen na 50%. Při snaze o zteč branky jsme odkrývali prostor a můžeme děkovat jen brankáři Hloušovi, že jsme nedostali víc branek. Z naší strany tam nějaké šance byly. Jednalo se spíš ale o náznaky. V zakončení jsme byli nedůrazní.

Teplice hrály v poli o šesti lidech. Bylo to ve druhém poločase znát?
Překvapily mě svou fyzičkou. Párkrát jsme se dostali do brejku. Než jsme ale doběhli k bráně, tak nás zdvojili dva hráči domácích. A to máme hráče, kteří jsou brejkoví a tyhle situace umí řešit. Ve druhé půli už to bylo opticky vyrovnanější. Možná, že kdybychom snížili na rozdíl jedné branky, tak by to vypadalo jinak. Ale to jsou jen kdyby a možná…

Při power-play jste dostali gól do prázdné branky od gólmana Kaliny…
Nám už nezbývalo nic jiného, než se za stavu 1:4 pokusit o hru bez brankáře. Branka Kaliny byla pěkná, ale my jsme při ní byly hodně naivní. V takový moment se musí proti brankáři postavit nejblíže stojící hráč a zaclonit mu, aby neměl čas rozehrát. My to neudělali, takže měl Kalina práci usnadněnou. Ve futsale se podobné pokusy dějí často. Někdy to skončí i gólem. Pamatuji si, že takto skórovali chrudimský Meller, vysokomýtský Gerčák, náš brankář Kašpar i další.

V play-off teoreticky můžete narazit právě na Balticfloru. Jaký by to pro vás byl soupeř?
Musím říct, že jsme hlavně rád, že už máme jistotu záchrany. Na druhou stranu – kádr, který máme, by mohl skončit i na lepším místě, než osmém, jako v minulých ročnících. Vždy jsme ale narazili na Chrudim a končili. Teplice by byly přijatelnějším soupeřem. My se ale budeme snažit, abychom se vyhnuli jak jim, tak i Chrudimi.

05.02.2011    Autor: Miloslav Růžička    Sezona: 2010/2011   

 S ostudou nakonec se bohužel nedalo nic dělat.

Ostudná porážka v posledním zápase play off, která je i nejvyšší porážkou v dějinách klubu a k tomu všemu ještě před televizními kamerami byla bohužel z mé strany očekávána. Čekal jsem 15, tak to bylo ještě horší. Teď jde o to, se z toho nepo.... Protože: Erapack byl v nejlepší sestavě jakou může vůbec dát dohromady. Nic lepšího už nemohl postavit a v lepší sestavě bude v budoucnu už málokdy hrát. S touto sestavou by hrál důstojnější roli v boji o FF než tomu bylo na podzim. To je potřeba si uvědomit. Naproti tomu my jsme nastoupili v nejslabší  sestavě za celou sezónu, ve které bychom nemohli hrát ani 2. ligu. Myslel jsem, že hráči FK Pce budou moci nastoupit, když mají po zápase a že budeme kompletní a před kamerami TV se důstojně rozloučíme se sezónou. Bohužel zásah ze strany pana Zavřela z FK Pardubice postavil tyto předpoklady na hlavu. Nejprve zakázal zápas Jeřábkovi, pak Fidrovi, v sobotu večer hráči B týmu FK Beranovi pod pohrůžkou, že pokud nastoupí, že ho z klubu vyhodí. Jediný, kdo mohl hrát byl Venca Sklenář, ale ten přišel z velkého pokopaný jak žito a když jsem viděl jeho kotníky bylo mi jasné, že to nepůjde. Venca chtěl hrát, ale nemohl. A tak zbyli jen 3 hráči základu,2 kteří alternovali. dorostenec Vratišovský a Vlasta Kostka, kterého jsme povolali na poslední chvíli. Předsedovi svazu jsem v sobotu večer posílal sms, že k zápasu nemůžeme nastoupit a že zápas kontumujeme. Díky TV jsme to museli přetrpět a volit zřejmě menší ostudu pro klub a futsal vůbec.

Nyní se musíme rozhodnout jak dál. S velkým fotbalem vypukla válka a tak začnou rozhodovat peníze a smlouvy pro hráče, což však není můj styl přemýšlení ve futsalu. Budeme tedy hledat cesty jak se k tomu postavit v příští sezóně. Těch možných cest je několik....

A boží mlýny melou pomalu, ale jistě... 

06.04.2010    Autor: Milan Vich    Sezona: 2008/2009   

 Pro zdárný průběh FF jsme udělali maximum.

Když jsme se definitivně dozvěděli, že budeme pořádat FF v ČEZ aréně, měli jsme na přípravu 13 dnů. Během několika dnů jsme dokázali zamluvit ČEZ arénu a zjistit možnosti podpory města a našich sponzorů. Nebylo to vůbec jednoduché během tak krátké doby vše připravit. Normálně se takováto akce připravuje týdny, ba i měsíce, ale myslím, že jsme to zvládli a chtěl bych všem, co nám s tím pomáhali (jak v přípravě, tak i přímo v aréně) upřímně poděkovat. V průběhu turnaje se vyskytlo několik skutečností, se kterými jsme tak moc nepočítali a museli jsme na ně flexibilně reagovat. Hlavně poprvé v historii se hrál čistý čas 2x 15 minut a jak se hned na začátku ukázalo, nedal se stihnout časový harmonogram, který byl dán ze svazu. Čas se hrozivě natahoval a my museli reagovat. Odmítl jsem návrh, že zkrátíme čistý čas ostatních utkání, protože by se tím narušila regulérnost turnaje. Nezbylo nám nic jiného, než zkrátit představování hráčů na minimum, zajistit dostatek míčů a podavačů a minimalizovat prodlevy mezi zápasy a i přestávky mezi poločasy. Nic jiného se nedalo dělat. Dalším problémem byly poměrně časté stížnosti na rozhodčí, dokonce se bezprostředně po zápasech prohlížela i videa....

I když mne komise rozhodčích nevyslyšela a nezajistila ty nejzkušenější, musím se tentokrát arbitrů zastat, protože odpískat 4x zápas na 2x15 min. čistého času v jednom dni, není dle mne v lidských silách bez ztráty soustředění. Mělo být nominováno o dvojici rozhodčích více. Na druhou stranu myslím, že finále U18 odpískali velice dobře.

Pro příští FF na základě těchto zkušeností navrhuji:

Nechat čistý čas, je to nejvíce spravedlivé. Vypustit zápasy o třetí místo, takže bude celkem 6 zápasů. Nominovat 3 dvojice rozhodčích, takže každá bude pískat 2 zápasy, což je přijatelné a mohou se 100%ně soustředit.

Potěšila mne divácká kulisa. Platilo celkem 480 diváků, bylo rozdáno 100 VIPek a s týmy bylo přítomno cca 160 lidí, tzn. že na turnaji bylo přítomno po celý den průměrně cca 500 diváků, což byl náš tajný sen a ten se splnil. Jsem přesvědčen, že diváků by bylo více, nebýt jarních prázdnin v Pardubicích. Chtěl bych poděkovat fanouškům z Tanga Brno a z Mělníka, kteří se starali o fantastickou atmosféru. Na druhou stranu mě zklamali fanoušci Z Erapacku, kteří jsou zřejmě zdecimovaní po návštěvě Kolmanových Ultras a také od fanoušků domácího Torfu jsme čekal více, když se hrálo doma. Aspoň ten buben jste si mohli někde půjčit. A tak největším zklamáním tohoto nabitého dne pro mne byly výkony našich mladých svěřenců,které jsem letos neviděl nikdy hrát tak špatně a kteří zřejmě podlehli domácí atmosféře....

  

03.03.2010    Autor: Milan Vich    Sezona: 2008/2009   

 Jak jsem viděl jednotlivé hráče v Torfu

 

Jiří Kašpar (Kašpi) - Kašpi je stálicí našeho týmu a to nejen na hřišti, ale i mimo něj se stoprocentním přístupem. Byl jasnou jedničkou až do svého zranění ke konci sezóny. Dá se říci, že odvedl svůj standart a skvělé a neuvěřitelné zákroky někdy střídal se slabými chvilkami. Jediné, co bych mu vytkl, je někdy příliš velká a naprosto zbytečná nervozita, která se přenáší i na mužstvo. Chtělo by to trochu více flegmatizmu a uklidnění. Doufám, že mu bude sloužit zdraví i po třicítce a ještě s týmem něco dokáže.

Petr Nachtigall (Panter) - tuto přezdívku mu dal trenér v novinách a už mu zůstala. A je velmi výstižná. Petr je velmi mrštný a nebojácný brankář. Naskočil do vrcholového futsalu prakticky z ničeho a celou sezónu se učil. Je to velmi inteligentní člověk a vynikající do party a tak super zapadl a během krátké doby se stal jedním z členů kolektivu, bez kterého bych si teď už Torf nedokázal představit. Za rok se hodně naučil, což dokázal i v zápase v Brně, který odchytal celý a vítězně. Jestli se nepletu, tak co stál v bráně, i byť jen část zápasu, tak jsme neprohráli. Pokud mu jeho skromnost a píle vydrží, jsem přesvědčen, že dostane více příležitostí. 

Petr Dufek (Duffy) (čti dafy) - Petr naskočil do sezóny až na jejím konci po zranění Kašpiho a vytvořil brankářskou dvojici s Panterem. Po několika trénincích se postavil do branky v ligovém zápase a vypadal, jako kdyby neměl téměř třičtvrtě roku pauzu, ba naopak, jako kdyby mu prospěla. Byl klidný, dobře řídil obranu a předvedl celou řadu bravurních zákroků. Zkrátka uplatnil své několikaleté zkušenosti z ligy. Doufám, že mu rodinné povinnosti a jiné aktivity nezabrání se ještě ligovému futsalu věnovat v budoucnu.

Roman Malý (Romča)- naše nová posila z Nejzbachu. Roman se stal členem našeho týmu teprve na začátku sezóny, kdy k nám po složitých jednáních s jeho mateřským klubem přestoupil. Okamžitě se stal pilířem týmu, prodlouženou rukou trenéra a studnicí zkušeností pro mladší hráče. Ze začátku se herně v novém prostředí trochu hledal, ale postupem doby i herně táhl tým a začal střílet i důležité góly. Za vše hovoří skutečnost, že ač novic v týmu, hned se stal kapitánem. Doufám, že nás společně s Romanem čeká ještě několik sezón, což mu dovolí zdraví i rodina.

Tomáš Urbanec (Urby) - dle mne nejlepší Tomášova sezóna v Torfu. Dosáhl jí díky chuti se porvat o dres v základním kádru a stoprocentnímu přístupu k tréninkovému procesu. A tak Tomáš hrál prakticky celou sezónu v základní sestavě a nastřílel i několik velmi důležitých branek. Patří ke služebně nejstarším hráčům a tak jsem ho jednou nazval mezi naší mateřskou školkou dědkem, což nelibě nesl a důrazně se proti tomu ohradil, neb je ještě velmi mlád. A tak bych se zde touto cestou chtěl za dědka omluvit... Tomáš se zlepšil v této sezóně tak o 50%, ale má další rezervy. Hlavně v produktivním využití jeho nevídané střely!!

Vlastislav Kostka (Kostič, Kalidodud, Simir, Kaladze) - vedle Kašpiho služebně nejstarší hráč. Vždy jsem byl k němu velmi kritický, někdy asi až moc, což nelibě nesl, ale dnes říkám "Díky Vlastíku za předvedený výkon a to hlavně ke konci sezóny a v play off". bylo to to nej co jsem od něho viděl a hlavně poslední zápas v play off byl vynikající a to nejen dvěma bodům -nahrávce a nádhernému gólu ze signálu. A pokud budeš fakt končit, jak jsi avizoval, tak opravdu v nejlepším. Byl bych rád, kdyby ses ještě hecnul, tedy pokud je to z rodinných a zdravotních důvodů možné.

Roman Konečný (Kony) - z ničeho vplul do ligy a hned jasně zazářil. Náš nejlepší střelec i nejlepší v kanadském bodování. Ve  druhém ligovém utkání v životě hned hattrick, což je obdivuhodné. Vkládali jsme do něj velké naděje, leč postupem jeho hvězda trochu pohasla. Ač poctivě trénoval, moc si neosvojil futsalové návyky a hrál spíše fotbalově, ke své škodě i celého týmu, který na něj od prvních kol začal spoléhat. Pak začal trénovat i velký fotbal a zavařil se fyzicky. Roman je velkým talentem s vynikajícími předpoklady a nevídanou levačkou. Doufám, že pauza mu pomůže a že si stráví to, co se celou sezónu učil, a že do nové sezóny naskočí tak jako do loňské, ale že jeho hvězda neusne, ale naopak se změní v kometu ligy!!Osobně neznám hráče, který by naskočil do ligy z ničeho a hned se stal nejproduktivnějším hráčem týmu. To tedy skláním klobouk!! Roman má na to, aby těch bodů v příští sezóně nebylo 14, ale aspoň 2x tolik!!

Jan Jeřábek (Jeřáb) - pan futsalista! Skromný kluk, který však na palubovce je okamžitě lídrem týmu. Hráč s obrovskou herní invencí, improvizačními schopnostmi a fyzickými předpoklady. Pokud byl na hřišti, tým rostl o desítky procent. Ke škodě futsalu a to celého českého, si vybral jako hlavní sport fotbal, kterému dal jasně přednost a tudíž prakticky futsalové návyky netrénoval. Kdyby tomu bylo naopak a byl by schopen své činnosti z cca 30% zautomatizovat a na jeho improvizační potenciál by zbyla ještě větší část, pak jasný hráč základního kádru repezentace. Patřil by mezi 5 nej hráčů v republice. Tak snad v příští sezóně... 

Petr Novák (Bobr, Novas)- naše staronová posila z Hlinska. Nesmírně zkušený a cenný hráč schopný plnit jak útočné, tak i obranné úkoly, schopný přesně plnit taktické pokyny trenéra a v tomto duchu ovlivňovat i spoluhráče na palubovce. Celou sezónu, tedy pokud nebyl zraněn,pilíř týmu. Byl na něj 100% spoleh.Příkladná tréninková morálka. Jediné, co mohu vytknout, je někdy vychýlená muška. Byl bych moc rád, kdyby Petr mohl a chtěl pokračovat v Torfu i v příští sezóně.

Roman Netolický (Nety) - pro mne největší infant terrible týmu. Obrovský talent, který umí to, co se dá stěží naučit, obejít v souboji jeden na jednoho kohokoliv. Hráč s obrovským sebevědomím. Hráč, který má jisté místo v základní sestavě díky svým neoddiskutovatelným vlastnostem a který většinu sezóny hrál dle mne tak na 60% svých schopností. Trenéři si musí lámat hlavu, jak v tomto hráči ten obrovský potenciál probudit, aby odevzdal to, co v něm je. Já v žertu říkám, že je ho potřeba na střídačce mlátit latí, aby vymizela jeho laxnost a vyšší procento jeho talentu se na hřišti  prodalo. Druhý nejproduktivnější hráč týmu, na druhou stranu jeden z nejhůře (ne-li nejhorší) bránících hráčů týmu. A tak si kladu otázku jak a zda-li probudíme v Romanovi jeho um a schopnosti aspoň na těch 80%??

Jan Fidra (Fižol, Šmrdolínek) - v Torfu začal hrát koncem minulé sezóny. Osobně jsem ho angažoval, protože jsem o něm přesvědčen, že má instinkt střelce zabijáka. Ze začátku se trochu hledal, ale ke konci sezóny tyto předpoklady potvrdil a trenér na něho mohl začít sázet. Jsem přesvědčen, že jestli si Honza vyřeší své kolize s velkým fotbalem a bude zdravý, že se usídlí na předních místech statistik celé ligy.

Filip Vratišovský(Vráťa) - benjamínek týmu, který několikrát načichl do zápasu dospělých a rozhodně nezklamal. Osobně se mi nejvíce líbil na Jistebníku a v Šumperku, kde hrál celý zápas. Filip je budoucností týmu, kdy spolu se svými spoluhráči z U18 by měl postupně přebírat štafetu po vysloužilých Torfákách. 

Tomáš Koudelka(Koudy) a Matěj Slováček(Mates,Felix) - Erapack udělal dobrý tah, když těmto dvěma hráčům umožnil hostovat v Torfu a hrát ligu. Pod rukama trenérů a hlavně Míly Růžičky rostli trénink od tréninku a zápas od zápasu. Oba se prakticky ihned dostali do základní sestavy a během několika zápasů se stali i tahouny týmu a zdravě nastartovali ostatní, starší a mnohem zkušenější hráče. Fascinovala mě jejich zkušenost na hřišti, jejich taktická i technická vyzrálost a to vše při jejich ještě dorosteneckém věku. V několika zápasech předvedli neskutečnou jízdu. Oba patří k největším talentům, jaký český futsal v současné době má a pokud jim zdraví vydrží a nepodlehnou nějaké jiné vášni než futsalu, tak to mohou dotáhnout hodně daleko. Příští sezónu budou ještě lepší než tu letošní a já jen budu sobecky doufat, že se ještě neprosadí v mistrovském Erapacku.....

Jakub Synek (Sýňa, Signori(čti siňori)) - dle mého názoru nový Sempre. Kuba je střelec, pivot,útočník, bijec. Zatím se futsalu nemohl moc věnovat, ale je i přes to je jedním z největších talentů našeho týmu do budoucna. Jsem přesvědčen, že až bude moci zdárně potrénovat, pak též začne okupovat přední příčky ve statistikách produktivity.Hodně si slibuji od jeho úžasné souhry s dalším talentem Jirkou Beranem, kdy chytrostí vítězí nad silou a moc pěkně se na to dívá a mě osobně to připomíná minulé zápasy Semeráda, Hlavatého, Burgeta...

Nemohu hodnotit hráče, kteří odehráli pouze jeden až dva zápasy.

Jsou to Chvála, Kašajík, Tokar,Huňák, Lukáč a Pecháček

 

 

12.05.2009    Autor: Milan Vich    Sezona: 2008/2009   

Stránka :: 1 2 3 4  ::