Prezident hovoří:

Trenér hovoří:
Aktuální foto Torfu:
Týmové foto Torfu

Něco pro fanoušky
> Fanklub
> Download
U16:
> Výsledky
> Termíny
U18:
> Výsledky
> Termíny

 
 

Historie TORFU PARDUBICE

Torf je Tým Odchovanců Rosického Fotbalu, což vystihuje fakt, že byl v roce 1986 založen převážně hráči klubu velkého fotbalu Sokol Rosice nad Labem. Až do roku 1993 (kdy se klub probojoval až do I.celostátní ligy) měl název TORF Rosice nad Labem (což je čtvrť Pardubic). Poté se přejmenoval na TORF Pardubice. Klub založil Milan Vich se svými kamarády a ihned od svého vzniku se stal týmem s jasnými a nekompromisními pravidly uvnitř kolektivu a především díky nim se stal a stále je nejúspěšnějším týmem malé kopané a nyní futsalu v pardubickém regionu.

K prvnímu většímu seznámení s malou kopanou došlo u týmu v roce 1986 v zimním turnaji pořádaném tehdy velmi aktivním TJ Mládí Praha 6. V tomto celostátním turnaji se TORF probojoval až do oblastního finále a skončil těsně před branami celostátního finále na Strahově. Hned v prvním roce svého působení se stal mistrem 1. Pardubické ligy, což pak ještě zopakoval 2x a sice v roce 1987 a v roce 1991. V roce 1992 vyhrál Pardubický pohár. V roce 1987 opět skončil před branami velkého finále, tentokrát celostátního mistrovství republiky, kdy v krajském finále VČ kraje skončil druhý.

V historii týmu je velice důležitý také rok 1989, kdy byl klubem uspořádán v té době (a zřejmě do dnešní doby nebyl překonám) mamutí turnaj pro 182 týmů z celé tehdejší ČSSR. Na turnaji startovalo dle soupisek 1638 hráčů, turnaj trval
všechny víkendy v dubnu a v květnu a finálový den 30.4.1989 musel být „pro sníh!!“ přesunut na červen. I když zde startovaly nejlepší týmy té doby (Saturn Brno, Samson Příbram, Combix Ústí nad Labem, reprezentace ČSSR) domácí tým i přes obrovské pořadatelské napětí ho dokázal vyhrát, když ve finále porazil symbolicky zástupce ze Slovenska-mužstvo Botafogo Trenčín. Turnaji byla věnována velká pozornost médií.

Rok 1992 znamená účast v nově ustavené župní lize /dnes III.liga), kterou TORF vyhrál a protože v roce 1993 byl úspěšný i v kvalifikaci o I. Celostátní ligu stal se účastníkem jejího I. Ročníku. V té době se však již tým, jehož kostru tvořili zakládající členové, začal jevit jako přestárlý a unavený a tak stálá jména na soupisce jako Morávek, Joska či Kmoníček, musela nahradit jména nová. I toto byl jeden z důvodů sestupu do nově vytvořené II. Celostátní ligy.

Do roku 1997 tým v CL nepředvedl nic světoborného a do podvědomí fanoušků se dostával spíše svými vystoupeními s rozhodčími a s delegáty. V tomto roce však došlo ke změně ve vedení týmu, byly stanoveny nové cíle a pravidla, opět byl vnesen do týmu jakýsi řád a v neposlední řadě byly zajištěny potřebné finance, které pro hráče vytvořily poloprofesionální podmínky. I když nebyl splněn hlavní cíl-postup do I. Ligy, sezóna 1997/98 byla nejúspěšnější v ligovém účinkování TORFu. Tým skončil 4. ve II. lize Východ (hlavně díky 5-ti remízám z prvních 6 zápasů na podzim) hrál hlavně na jaře rychlý a technický futsal, kterého si všimli i mnozí funkcionáři a odborníci našeho svazu. Růst formy dosvědčil i „doplutím“ do semifinále Českého poháru, kdy se mu podařilo vyřadit i suverénního úřadujícího mistra ČR Mikesku Ostrava, což je zatím historický úspěch klubu.

Postupu do první ligy se Torf dočkal až v roce 2000. V sezone 2000/2001 obsadil deváte místo a od postupu do elitní osmičky, tím i možnosti hrát play off, ho dělil jeden jediný vstřelený gól. V sezone 2001-2002 předvádel Torf krásný futsal a z domácí haly udělal skoro nedobytnou pevnost. Několik kol dokonce vládl celému prvoligovému poli. Do play off Torf postoupil z 5. místa a soupeřem mu byl Bakov nad Jizerou. Po prohře v Bakove a prohře v prodloužení na domácíim hřišti byl vyřazen.

 Sezona 2002/2003 byla pro Torf nešťastná, neboť Torf sestoupil do druhé ligy. Ale hned následující sezonu se Team dokázal vrátit zpět do první ligy.