> Myslím si, že rozhodčí Kovárník a Ježek nemohou pískat ligu!   (Helas Keloc Brno- FC TORF:  6:8)

     To co předvedli pánové rozhodčí Kovárník a Ježek v našem zápase s Helasem je nevídané. Ze zápasu udělali, nelze nazvat jinak, než, bramboračku. Jinak já neznám zápas, kde by se za posledních deset minut kopalo 11! desítek. To by musel být pěkný masakr. A on to masakr byl, ale ze strany pánů v černém.Ne ze strany obou týmů, které zápas odehráli celkem fair play a nezneužili totální neschopnosti rozhodčích. Delegát měl pěkně těžkou pozici. Jsem velmi zvědav na jejich známky. Náš klub na jejich výkon podá oficiální protest a také podáme protest proti ČK hráči Pecháčkovi. Jinak se hrál karetní mariáš, přesně v duchu já to zkazím, ty mě to řekneš a já ti za to dám hned kartu. Omluvu a nebo třeba i domluvu neznám.

    Jsem velmi zvědav na vyjádření pánů Maurera a Loba z komise rozhodčích. Jsem však přesvědčen o tom, že videozáznam z tohoto utkání budou rozhodčím pouštět na školeních jako naprosto odstrašující případ. Vím, že tento jejich exces nebyl první. Osobně jsem viděl semifinále poháru mezi Nejzbachem a Erapackem, z vyprávění vím jak řídili zápas VŠB – Nejzbach, či Šumperk – Helas. Vše hrůza!! Hráči pod jejich řízením nikdy nevědí jaký je vlastně metr, to co není faul před minutou je vzápětí faul na ŽK atd. Prostě jsem toho názoru, že tito dva pánové mohou bohužel pískat maximálně divizi, tedy pokud je tam málo rozhodčích.

    K zápasu lze uvést následující fakta: V prvé řadě byla na zápase skvělá atmosféra a to díky týmu Tango Brno. Bílé čepičky, bubny, řehtačky, megafony, prostě paráda. I když diváků bylo podstatně méně než na předcházejícím basketbalu, atmosféra byla lepší a povzbuzování mohutnější. Až jsem tu soudržnost brněnských špičkových týmů záviděl. V našich končinách naprosto nevídané…

    Helas nastoupil v základní sestavě Tuháček, Toman, Chadzidis, Tůma a Maša. Proti nim Kašpar, Kostka, Svoboda, Semerád a Jeřábek. A brňané se hned od začátku museli bránit a po sérii střel Kostky a Semeráda dal svůj první ligový ve 2. minutě Svoboda. Pak se šance střídaly na obou stranách až v 8. minutě našel nádherně Jeřábek Semeráda a bylo 2:0. V 9. minutě šel Chadzidis sám na Kašpara, ale ten ho vychytal, Helas měl i další šance, Torf v této fázi hry dělal velké chyby v obranné činnosti, ale brňany trápila koncovka a nervozita.

    Nádherný moment pro hosty přišel ve 13 min.. To si Jeřábek udělal z hráčů Helasu slalomové tyče a dal vzpomenout na nejlepší éru Masopusta. Obešel vše co mu stálo v cestě a našel Svobodu, který zakončil placírem a hned má na kontě dva ligové góly.

    V 15. minutě se dočkali i hosté. Maša na pivotu podržel balon a předložil ho rozběhnutému Kadeřávkovi, který ho uklidil k tyči – 3:1. Pak přišla 17. minuta a trojí nesportovní chování Galii, který zezadu přímo před očima Ježka okopával hráče hostů. V 18. min. poslal Kašpar dlouhý balon na Pecháčka, který z jedné, z otočky dal 4. gól Torfu. Pak si vzal Martin Brychta time a hned z rozehry šel balon od Kašpara na Jeřábka, ten dal na Semeráda a ten uklidil na 5:1. Helas byl na ručník, což potvrdil hráč Helasu Buchta, který namazal Jeřábkovi a ten nemohl dělat nic jiného, než dát 6. gól. Pak ještě nedal Pecháček desítku za 6. faul, neboť netrefil bránu. A byl poločas.

    Do 2. půle hrál Helas prakticky v pěti a hráči Chadzidis, Tůma, Maša, Toman a Galia dělali co mohli, aby zkorigovali nepříznivý stav. Hráli aktivně, Torf se soustředil na obranu a hra byla rychlá a plná nasazení. To už úřadovali ale páni rozhodčí a tak oba týmy měly v 27. min. po 4 faulech.

    A teď futsaloví přátelé pozor, začíná zmíněný masakr:

    V čase 30,20 měl Torf 6. faul a Tůma zahrával 1.TK a Kašpar chytil. V té samé minutě šel Jeřábek sám na gólmana Helasu, ten mu míč chytil rukou pod nohou, ale 2m za pokutovým územím. Jasná ČK! Od Kovárníka však dostal jen ŽK k překvapení všech v hale.Aby tuto chybu vykompenzoval, tak pískl i Brnu 6. faul a to se Pechy už nemýlil a bylo 7:1. To je čas 31.25 Ale v 31.38 je tu další faul Torfu – tentokrát ruka , tentokrát se již Tůma nemýlí a ze cca 6-ti metrů – 7:2.

O minutu později další faul Torfu, Chadzidis s dorážkou 7:3.O další minutu další ruka Torfu, penalta a je to 7:4.

V 35. další „brutální faul“ Torfu na Chadzidise, postiženému však tentokrát Kašpar TK chytil.

V zápětí další TK Helasu, Kašpar kryje Tomanovi.

V 34.56 došla řada zase na hosty, TK nedal Pecháček, když před tím Pecháček dostal ŽK za potyčku s Mašou, který mu bránil v rozehrání TK před zraky obou sudích, kterým to skoro bylo jedno.

V 35.25 řev před střídačkou domácích, Maša na zemi a Ježek, který vůbec nic neviděl běží k Pecháčkovi a uděluje mu ČK. Chadzidis z TK k tyči 7:5.

V 37. pro změnu kope TK Jeřábek – nad V38. TK Helasu, Tůma šibenice 7:6

V 40. Jeřábek oblokem do prázdné brány Helasu, který zrovna začal hrát power play. 8:6

Konec

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

20.01.2007    |   Autor: Milan Vich


Aukro.cz