> Jednoznačná výhra domácích   (FK Era-Pack Chrudim- Torf Pardubice:  16:0)

Branky : 1. Slováček, 2. Dentinho, 2. Dentinho, 13. Max, 15. Koudelka, 17. Slováček, 22. Rešetár, 25. Rešetár, 26. Dentinho, 28. Max, 29. Max, 31. Dentinho, 32. Dentinho, 32. Dentinho, 35. Oliva, 37. Dentinho

Sestava Torf Pardubice : Šimon (Molnár) - Klír, Urbanec, Beran, Jelínek, Slováček, Chvála, Sklenár, Novák

Sestava FK ERA-PACK Chrudim : Meller (Ždánský) - Max, Dentinho, Oliva, Douglas, Rešetár, Felipe, Koudelka, Slováček, Mareš M., Mareš R.

Poosmé v sezóně dokázal čisté konto uhájit ERA-PACK Chrudim, který vysoko porazil 16:0 Torf Pardubice a nepřipustil tak překvapení, ve které naopak doufali hosté. Ti se po prohře propadli na 10. místo a jsou stále v přímém ohrožení sestupem.

 

Již v jedenácté vteřině otevřel skóre M. Slováček a ve třetí minutě Dentinho dvěma trefami během několika vteřin zvýšil stav na 3:0. Hosté se probrali z tohoto rychlého přídělu v osmé minutě, kdy si vytvořili prakticky jedinou brankovou příležitost, ale brankář Meller Jelínkovo sólo zneškodnil. Po zhruba deseti odehraných minutách jeden futsalový pardubický expert konstatoval, že Chrudim přestala střílet, aby se vešly góly do zápisu. Ale domácí futsalisté jej brzy vyvedli z omylu. Mezi 14. až 18. minutou po dalších dvou trefách M. Slováčka a jedné Koudelky byl rázem poločasový půltuctový stav 6:0.

A druhý poločas byl pro celek Torfu ještě drsnější, inkasoval totiž ještě dalších deset branek. Po desátém inkasovaném gólu vystřídal brankáře Šimona Molnár, ale nestačil se ještě pořádně rozkoukat a dvakrát inkasoval od Maxe, který vzápětí ještě trefil tyč. No a v závěru sázel jeden míč do pardubické sítě za sebou kanonýr Dentinho, který si připsal do listiny střelců celkem sedm gólů. Místním fanouškům se poprvé představil další Brazilec Felipe. V záplavě gólů spoluhráčů se střelecky sice neprosadil, ale je to spíše zadák a své úkoly si splnil.

Jaroslav Bartušek, trenér Era-Packu: „Bleskový úvod, kdy jsme dali rychle tři góly, předznamenal další průběh zápasu. Pak jsme sice více než deset minut neskórovali, ale do poločasu stihli zvýšit na půltucet branek a po přestávce to už byl dokonalý střelecký koncert. Teď nás čekají závěrečné dva zápasy základní části soutěže ve Vysokém Mýtě a s Benagem a doufám, že završíme naši jízdu touto fází soutěže bez ztráty bodu."

Petr Málek, trenér Torfu: „Jestli mě více mrzí takový debakl nebo červená karta kapitána Urbance? Při utkání v Chrudimi nás nemusí mrzet nic. Je to soupeř podstatně vyšší kategorie než ostatní ligové týmy a i když se proti němu snažíme zahrát co nejlépe, tak to za určitých okolností může dopadnout takhle tristně. V boji o záchranu se musíme pokoušet o bodový zisk jinde."

 

Autor: Petr Novák

 

 

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

09.03.2013    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz