> Torf přivezl z Brna důležité body   (FC Tango Brno- Torf Pardubice:  3:5)

Branky: 7. Jelínek (Šimon), 23. Jelínek (Urbanec), 26. Beran, 34. Šimon, 35. vlastní - 34. Seidler (Chadzidis), 35. Seidler (Chadzidis), 36. Záruba (Seidler)

Sestava Torf : Šimon - Fidra, Novák, Beran, Urbanec, Chvála, Molnár, Jelínek, Slováček, Jeřábek

Sestava Tango : Kubíček, Zrzavý - Belej, Brůna, Buršík, Dornay, Josef Havel, Veselovský, Chadzidis, Kovács, Rick, Seidler, Svoboda, Záruba

 

V první čtyřce místo stále zraněného Honzy Havla nastoupil jeho bratr Josef, ten se zúčastnil první akce domácích, po nástřelu Ricka ale Záruba míč před brankou netečoval. Elitní čytřka dnes seděla na začátku na lavici, takže do hry zasáhla obvykle třetí sestava. Ta měla ještě větší tutovku, Dornay posadil na zadek obránce, pak si ale dal míč daleko a na Šimona vyslal jen slabou střelu šajtlí. Stupňující tlak gradoval i šance, Rick na desíte vystřihl excelentní kličku, vyslal z první jedovku, která ale ke smůle Tanga skončila na tyčce. O to větší šok přišel na konci sedmé minuty, Šimon poslal chycený míč za záda obrany, kam si naběhl Jelínek a lehkou tečí překonal daleko a hlavně zbytečně vyběhnuvšího Zrzavého - 0:1. Ihned po obdržené brance se na palubovku dostala reprezentační čtyřka, která si také vytvořila tlak, ale úporně a hlavně dobře bránící Pardubice s jistým Šimonem za zády jim nic nepovolovaly. A tak se domácí "blískli" jen žlutou kartou a zkoušením dalších a dalších variant překonání zahuštěné obrany. A protože těsně před pauzou Veselovský po zbabraném vlastním rohu zatáhl za žlutou záchrannou brzdu, vedl outsider v Brně po půli 0:1.

Do druhé půle nastoupili domácí s evidentní snahou o korekci, repredvojice Michalů motala okolí, ale na druhé straně se o to více otevírala okénka. Beran po minutě zpracoval dlouhý míč na prsa, z voleje akrobaticky ale trefil jen Zrzavého. Ve 23.minutě ale třetí loženka hostům vyšla, Urbanec přetlačil svého obránce a zcela volný Jelínek se nemýlil - 0:2. A mohlo být hůř, ve 26.minutě se třikrát tečovaný trestný kop kutálel za Zrzavého, těsně před brankovou čárou jej vykopnul Dornay. Nakonec se hosté ale radovali, po rohu Zrzavý vytáhl střelu jen an desítku, kde se do něj nádherně položil Beran a levačkou jej bombou uklidil k tyči - 0:3. Trenér Berky naordinoval trápícím se hráčům power-play, Pardubice obranu ale zvládaly precizně. Dlouho se nic nedělo, ale ve 34.se roztrhl pytel. Nejprve se trefil Šimon přes celé hřiště na 0:4 a vypadalo to špatně, ale nastaly brankové hody. Seidler během půlminuty dal dvě branky na 2:4, hosté navýšili vlastní brankou Ricka. Chadzidis napálil tyčku, Záruba snížil na 3:5 a to vše od stavu 0:3 trvalo jen 110 vteřin! Dál už ale Pardubice bránily jak o život, kluzovaly a měly i několik dobrých střel. Domácím nepřálo štěstí, když už se dostali ke střele, trefovali tyčky nebo obránce v brance a tak Tango podruhé za sebou doma nevyhrálo a pustilo všechny body dalšímu úporně bránícímu týmu.

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

28.01.2013    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz