> Torf poprvé v sezóně prohrál   (Delta Šumperk- FC TORF:  4:1)

    V pátek 6.října odehrál Torf Pardubice svůj již čtvrtý zápas nové sezóny, tentokrát odehrál utkání proti Delta Real Šumperk a to na domácím poli Šumperku, kde Torf Pardubice zaznamenal první porážku této sezóny.

Sestava Torfu: Dufek(brána), Semerád, Jeřábek, Zemek, Batamag(1.poločas), Růžička(1.poločas)   , Hlaváč, Pecháček, Urbanec a Svoboda (2.poločas).

Střelci: Tezner 8, 39, Okleštěk 13, 38 – Semerád 23

    Začátek hry nezaznamenal výraznějších momentů, obě mužstva nezakončovala své akce. První významnější moment nastal až v osmé minutě, kdy se do šance dostali domácí, Dufek však pohotově zareagoval a včas vyběhl. Šumperk však ve svém snažení nepolevil, v osmé minutě se domácí dostali, po chybě Růžičky, do Brejku 3 na 2, který Tezner úspěšně zakončil, čímž poslal Šumperk do vedení,  1:0. Na to se snažili Pardubičtí zareagovat a začali hrát agresivněji, stále se jim však nedařilo zakončovat, neboť šumperský gólman Skýva se překvapit nenechal a všechny akce jim úspěšně mařil. Ve dvacáté třetí minutě naopak pohrozil Šumperk, konkrétně tedy opět Tezner, tentokrát však Dufka neobelstil. To se však podařilo spoluhráči Okleštěkovi, na jehož prudkou střelu z úhlu Dufek nestačil včas zareagovat a srazil si ji do brány, Okleštěk tedy zvýšil na 2:0. Minutu na to mohl Torf snížit z trestného kopu, avšak Hlaváčova střela Skývu nikterak nezaskočila. Do další šance se dostali hosté v šestnácté minutě, kdy Urbanec nezakončil téměř tutovou akci. Nedařilo se ani Zemkovi v osmnácté minutě, který nezakončil brejk. Konec prvního poločasu již nenaskytl výraznějších šancí, první poločas tedy skončil za stavu 2:0.

     Na začátku druhého poločasu měli více ze hry hosté, ve snaze vyrovnat drželi domácí značně pod tlakem a hned ve dvacáté třetí minutě jim jejich úsilí „přineslo ovoce“, kdy se Svoboda, který vystřídal Růžičku, nádherně uvolnil a přihrál Semerádovi který technicky přehodil Skývu, čímž snížil na  2:1. Na to okamžitě zareagovali domácí, Tezner mohl zvýšit, nebýt perfektního zákroku Dufka, který výborně zakročil i proti Okleštěkovi v dvacáté páté  minutě. Dufek si nevydechl ani v dvacáté deváté minutě, střelou domácích z úhlu se však opět nenechal zaskočit. Dvě minuty poté se naskytl další ze soubojů Semerád- Skýva, tentokrát však Semerád Skývu neobelstil. Hosté vyvíjeli neustálý tlak na Obranu domácích, jejich aktivitu se však nedařilo zužitkovat, neboť byly všechny akce bez zakončení. V třicáté osmé minutě se domácí vymanili z tlaku, Okleštěk utekl s balónem k brankovišti Torfu, kde Dufek nestačil včas vyběhnout a Okleštěk zvýšil na 3:1. Na to hosté zareagovali taktikou power play, ani to však na šumperskou obranu nestačilo a vteřinu před koncem utkání navíc Tezner zvýšil gólem do prázdné brány na 4:1.

    Páteční prohra srazila Torf na třetí místo tabulky, kdežto Šumperk dostal své první zasloužené 3 body, které ho odlepily ode dna.Uvidíme, jak si Torf povede
v dalším zápase, který se uskuteční ve čtvrtek12. října v Pardubické ČEZ aréně(začátek ve 20:00), na tento zápas vás samozřejmě srdečně zveme.

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

07.10.2006    |   Autor: Marek Vich


Aukro.cz