> Góly padaly jen do jedné brány   (Torf Pardubice- FC Balticflora Teplice:  3:3)

Branky : 6. vlastní, 11. Urbanec, 17. Beran - 25. a 27. Sokovnin, 40. Salák

Sestava FC Torf : Šimon, Molnár - Kroulík, Urbanec, Beran, Mikan, Netolický, Chvála, Jeřábek, Fidra, Slováček, Chmelík

Sestava FC Teplice : Račuk - Djatlovj, Tichý, Pakhomov, Fau, Mamiyev, Kiliján, Sokovnin, Salák, Tolstov, Mažari

V nejvyšší lize futsalu se střetli dočasní sousedé v tabulce. Loňský poražený finalista obměnil kádr a prokázal svoje kvality. Domácí byli ale lepší v první půli, po změně stran se soupeř zvedl a nakonec vybojoval remízu gólem v poslední minutě. Pardubičtí mohou ve druhé půli litovat dvou nastřelených tyčí. Na pátou příčku se vrátilo Vysoké Mýto.

 Hosté vynikali na palubovce pohybem, ale Torf velmi dobře bránil a soupeře do vyložených šancí nepouštěl. V 6. minutě neproměnil Beran sólový únik, díky skvělému zákroku gólmana Račuka. O chvíli později se však domácí radovali, když hosté si vstřelili vlastní gól, ale zásluhu na něm měl i atakující Urbanec. Domácí získali klid a vytvářeli si další střelecké pozice, v 10. min. kryl vyloženou šanci Netolického gólman Račuk. Ve 12. min. po akci Berana důraznou koncovkou zvýšil Torf vedení na 2:0. Teplicím chyběla finální přihrávka a tak konto gólmana Šimona bylo čisté. V 15. minutě spálil vyloženou šanci Beran, ale v 17. min. se již trefil do černého a Torf vedl 3:0. V závěru první půle se ještě vyznamenal gólman Šimon, když vytáhl míč nad břevno po jedovaté střele Pachomova. 

Ve druhé půli se hosté víc tlačili do koncovky, agresivita domácích v obraně však v průběhu druhé půle slábla. Hosté několikrát sáhli po power play. Varováním byla vyložená šance Pachomova, kterou zmařil Šimon, ale ve 27. min. se individuálně prosadil Sokovnin a pro teplický tým to byl signál zahájit mohutnou ofenzívu - 3:1. Domácí se nechali rozhodit nepotrestaným dvojnásobným faulem na Mikana, ten si za svůj vyčítavý komentář vysloužil žlutou kartu.. O chvíli později Mikan nastřelil tyč teplické branky a ve 27. min. Sokovnin však skóroval v utkání podruhé - 3:2. Domácí zoufale potřebovali vstřelit gól, kterým by soupeře dorazili. Velké šance neproměnili Mikan a Kroulík, tři minuty před koncem se trefil Netolický jen do tyče. V poslední min. domácí prováhali šanci vzít si oddechový čas a 42 vteřin před koncem Sokovnin propasíroval míč kolem tyče a stojícím Šimonem k dorážce pro Saláka - 3:3. Když po té Kroulíkovu dělovku kryl Račuk utkání skončilo remízou. Domácím tříbodový zisk proklouzl mezi prsty.

Zdroj : Týdeník Pernštejn

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

27.02.2012    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz