> Torf otočil poločasové manko   (1. FC Delta Real Šumperk- Torf Pardubice:  3:8)

Branky : 12. Hruda (Sokol), 19. M. Málko (Klemsa), 34. Navrátil (Hruda) - 13. Mikan, 23. Beran, 28. Urbanec, 30. Beran, 37. Netolický, 39. Mikan, 39. Chmelík, 40. Mikan

Sestava FC Torf : Šimon (Molnár) - Beran, Kroulík, Urbanec, Jeřábek Jan II., Slováček, Mikan, Fidra, Netolický, Chvála, Chmelík

Sestava 1. FC Delta Real : Hatala (Netopil) - O. Málko, Moravec, Sokol, Klemsa, Navrátil, M. Málko, Hruda, Šimák

V začátku utkání Torf nevyužil dvě tutovky a domácí ve dvanácté minutě šli do vedení po akci Hrudy. Vyrovnat se podařilo o minutu později Mikanovi, který si mazacky poradil před brankou domácích. Ovšem ještě v závěru poločasu po přihrávce od Klemši poslal domácí do vedení Málko. Do druhého poločasu nastoupil Torf lépe, Beran krásnou střelou poslal svůj tým do vedení a o pět později Urbanec přidal čtvrtý gól. Za tohoto stavu Torf v několika případech zbytečně fauloval ve středu hřiště, dovolil domácím ve 34.minutě snížit, když střelu od břevna dorazil Navrátil - 3:4. Za tohoto stavu měli ještě domácí přiležitost vyrovat z trestného kopu (10m), ovšem Sokol si na Šimona nepřišel. Ve 37. minutě Netolický pojistil vedení o dvě branky. Závěr utkání patřil Torfu, Delta musela vyhrát, začala hrát power play, ale třikrát inkasovala. 

„Na začátku druhé půle jsme zaspali, úplně jsme vypadli z role a soupeř otočil a šel do vedení. Pak jsme za stavu 2:4 měli několik šancí, dali jsme ale jen jeden gól. To rozhodlo. S takovou produktivitou, jakou máme, se těžko vyhrává,“ uvedl Jaroslav Horák, šéf šumperského futsalového klubu.

Delta, která potřebuje body k záchraně, neboť je předposlední, tedy na sestupovém místě, odehrála velmi dobrý první poločas, a i když se protrápila počátkem druhé části, mohla zabodovat. Vždyť soupeř měl sedm minut před koncem pět faulů, každý další znamená penaltu. Šumperk vybojoval jen jednu, již zmíněnou neproměněnou Martinem Málko.Tři a půl minuty před koncem se Šumperk odhodlal k power play, což je disciplína, která mu letos vůbec nejde, což potvrdil i nyní. Dvakrát do prázdné brány, pak ještě jeden gól už s gólmanem, který se vrátil do brány.„Výsledek je pro nás opravdu krutý, ale těžko to budeme povídat někomu, kdo na zápase nebyl, že to byl vyrovnaný zápas“ podotknul Jaroslav Horák.

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

18.02.2012    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz