> V nervozním utkání se více radoval Torf. Nyní i fotogalerie!   (Torf Pardubice- SK Slavia Praha:  6:5)

Branky: 3. Jeřábek II (Chvála), 16. Jeřábek II (Chvála), 18. Mikan (Beran), 26. Mikan, 27. Beran, 34. Kroulík (Beran) - 18. Urbanec (vl.), 19. Matějka (Oliva), 30. Holeček, 30. Holeček (Hrdina), 40. Wojnar (Holeček)

Sestava Torf : Šimon, Kašpar -Slováček, Kroulík, Konečný, Jeřábek II, Beran, Chvála, Mikan, Urbanec, Fidra, Netolický

Sestava Slavia : Knobloch, Krajč - Knobloch, Wojnar, Kroh, Holeček, Hrdina, Šafránek, Matějka, Oliva, Rott, Sop

Ve třináctém kole Chance futsal ligy pardubičtí futsalisté dvakrát průběhu utkání vedli nad Slavií Praha o tři góly, ale sešívaní skóre dotahovali a v závěru málem sahali po bodu. Osmnáct vteřin před koncem totiž Holeček neproměnil 10m kop bez zdi.

Domácí se ujali již ve 3. min. vedení již Jeřábek zblízka vstřelil pohodlně vedoucí gól zápasu. Ve 14. minutě slibná akce Berana s Urbancem postrádala koncovku a hosté začali kousat. Navíc Torf měl od 14 min. pět faulů, žlutou kartou byli zatíženi Kroulík a Netolický. Jenže Torfu přálo štěstí, v 15.minutě Jeřábek zvýšil na 2:0 (opět mu asistoval Chvála) a v 18. minutě založil bleskovou akci Kroulík, míč prodloužil na Berana, který před brankou našel Mikana - 3:0. Nádherná akce. Jenže ještě v téže minutě pardubický gólman Šimon nešťastně nastřelil Urbance a od něj se míč odrazil do opuštěné branky - 3:1. O minutu později zaznamenal Matějka druhý gól sešívaných, když míč mu do koncovky připravil Oliva.  Ve druhé půli Slávisté přidali na důrazu, častěji faulovali, ve vyložené šanci fauloval Knobloch pardubického Mikana, a ten z trestného kopu zvýšil na 4:2. Když Beran po samostatné akci přesnou střelou k tyči zvýšil na 5:2 a poměr faulů byl 2:5 měl Torf zaděláno na vítězství. Jenže pak Knobloch opět nedovoleně fauloval, dostal druhou žlutou a musel jít pod sprchy. Hosté hráli v oslabení, ale povedl se jim husarský kousek. Holeček dvěma slepenými góly skóre snížil na 4:5 a sešívaní cítili šanci. Když Jeřábek orazítkoval jen břevno slávistické branky, povedl se Torfu rychlý protiútok, Beran vysunul rozeběhnutého Kroulíka a domácí ulétli na 6:4. Torf pak měl celkem třikrát zahrávat 10 m kop bez zdi, ale dvakrát Mikan a jednou Konečný neuspěli. Poměr faulů se vyrovnal na 5:5 a 3,5 minuty před koncem hosté sáhli k power play. Wojnarovi se podařilo v poslední minutě snížit na 6:5 a 18 vteřin před koncem když domácí pošesté faulovali měl Holeček výhodu 10m kopu bez zdi. Ač patří k nebezpečným střelcům, míč poslal vedle branky Šimona a závěrečné vteřiny si domácí již uhlídali.

Jaroslav Mach - Týdeník Pernštejn

fotogalerie Petra Hrnčíře

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

07.01.2012    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz