> Torf odvezl z Prahy tři body    (SK Slavia Praha- Torf Pardubice:  2:6)

Branky : 28. a 36. Hrdina - 11. a 37. Sklenář, 13. Slováček M., 22. Beran, 23. Jeřábek, 40. Koudelka

Sestava Torf : Šimon, Zahradník - Malý, Koudelka, Beran, Sklenář, Jeřábek, Urbanec, Slováček M., Netolický, Melechovský, Jeřábek II.

Sestava Slávia : Knobloch - Hrdina, Oliva, Matějka, Svátek, Kosina, Zapletal, Ulich, Holeček, Beránek

Prvoligoví futsalisté pardubického Torfu zvládli třinácté kolo Jetbull Futsalligy na jedničku. V sobot­ním odpoledním utkání vyhráli nad Slavií 6:2, když v poločase vedli 2:0. O tři branky se postaraly posily týmu z třetiligového FK Pardubice Václav Sklenář a Jan Jeřá­bek. O zbytek se podělili Matěj Slováček, Beran a Koudelka, který brankový účet zápasu ve 40. minu­tě uzavřel. Za domácí jen snižoval dvakrát Hrdina. Torf se díky vítěz­ství a příznivějšímu rozdílu skóre posunul na průběžné šesté místo soutěže před brněnské Tango, kte­ré má ovšem jeden zápas k dobru. Nejlepším střelcem klubu je zatím Matěj Slováček se sedmi branka­mi. Příštím soupeřem Pardubic bude moravský Jistebník, který v pátek porazil Nejzbach Vysoké Mýto 5:4.

 

Miloslav Růžička, trenér Torfu: „Už na začátku zápasu jsme měli tři slibné šance, ale pokaždé byl na svém místě brankář Knobloch. Přesto jsme se dvěma góly v první půli prosadili. Slavia v ní působila docela bezradně. Snažila se využít služeb Svátka, fotbalisty, který má zkušenosti s nejvyšší soutěží. Taktiku, kdy hrál pivota, jsme docela brzy přečetli a Slavii jsme k ničemu nepouštěli. Až v závěru poločasu si vypracovala šanci, ovšem proti přímému kopu Hrdiny skvěle zasáhl gólman Šimon. Po změně stran se nám brzy podařilo přidat další dvě branky. Domácí nasadili Beránka, který byl o něco variabilnější než Svátek, Hrdina pak nachytal Šimona a při power play přidali slávisté druhý gól. Najednou jsem viděl, že se náš projev změnil. Slováček do té chvíle hýřil pohybem, dal gól, přihrával a najednou byl dole, to samé Beran. Na kluky jsme museli trochu křiknout, abychom začali svoji hru. Moc nám pomohli zkušení Malý, Jeřábek a Urbanec. Nikam jsme nespěchali, podrželi jsme při power play soupeře míč, podařilo se nám podpořit brejky dalšími hráči a Sklenář s Koudelkou upravili na konečných 6:2 pro nás. Cením si toho, že jsme vyhráli o čtyři branky, napravili jsme porážku z prvního zápasu 0:3 a ve vyrovnané tabulce tak máme lepší vzájemný zápas, což může klidně hrát velkou roli.“

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

04.12.2010    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz