> Záver utkání v rukou rozhodčího Chládka....   (Torf Pardubice- FC Benago Zruč nad Sázavou:  4:5)

Branky : 11.,32. Netolický, 13. Jeřábek, 29. Koudelka - 5.,38.,40. Brožek, 9. Oliveira

 

Sestava Torf : Šimon, Nachtigall – Koudelka, Slováček M., Beran, Jeřábek II, Urbanec, Jeřábek, Netolický, Sklenář, Slováček J., Malý

Sestava Benago : Krajč - A. Simitči, Chrobák, Brožek, Filinger - Oliveira, Sýkora, Gonzales, Angellot
 
Zatímco Torf Pardubice potřebuje body do tabulky jako sůl, zručské Benago může být s bodovým ziskem prozatím spokojeno. Důležitost tohoto utkání si hráči Torfu uvědomovali, ovšem na začátku zápasu to nebylo ideální. Hráči byli nervózní, měli malý pohyb, skřípala kombinace. Soupeř toho využil v páté minutě, když Šimon neudržel po střele Filingera míč a Brožek z nulového úhlu poslal Benago do vedení – 0:1. V deváté minutě se hosté radovali po druhé. To Gonzales v brejkové situaci našel přesně před brankou Oliveiru a bylo – 0:2. Domácí reagovali na tento průběh utkání tím, že vysunuli obranu výše a odměnou jim bylo snížení na – 1:2. Šťastným střelcem byl Netolický. Ve třinácté minutě zahrávali domácí futsalisté trestný kop, Jeřábek našel skulinku a bylo srovnáno – 2:2. V patnácté minutě došlo v brankovišti zručského Benaga ke sporné situaci ! ! ! ! Sklenář byl evidentně faulován, rozhodčí Brejník ihned odpískal a ukazoval na značku pokutového kopu, ovšem druhý rozhodčí Chládek vytáhl z kapsičky žlutý žetónek a šoupnul ji Sklenářovi za filmování ! ! ! To nechápali nejen všichni aktéři zápasu, ale i všichni přítomní diváci.
 
Druhý poločas byl ze strany Torfu lepší, hosté se spoléhali dirigenskou taktovku dua Filinger – Angellot. Skóre se měnilo až ve 29. minutě, Benago před brankou domácích zahrávali rohový kop, Beran vystihl přihrávku do brankoviště, založil přečíslení, přihrál Koudelkovi a ten poslal Torf do vedení – 3:2. Podobná situace se konala ve 32. minutě, ovšem s tím rozdílem, že akci rozehrál Jeřábek a na konci byl Netolický – 4:2. Další příležitosti na rozhodnutí zápasu měli postupně na futsalkách domácí Slováček, Sklenář i Netolický. Nestalo se tak ! ! ! Hosté začali hrát powerplay a ve 35.minutě po nastřelení míče Brožkem do brankoviště se nejlépe orientoval Oliveira a bylo – 4:3. Vyrovnání přišlo záhy. To hráči Torfu ztratili před brankou Benaga míč, Brožek uprchl podél postranní čáry Beranovi, vyslal na Šimona křížnou střelu a bylo – 4:4. V závěru utkání měly oba dva týmy po pěti faulech, tudíž každý další pohřešek by se trestal zahráváním trestného kopu. Do konce zbývalo šest vteřin, když Koudelka šel do míče v nic neřešící situaci, tak razantně, že mu rozhodčí Chládek odpískal faul. ,, Šestý ‘‘ Pravdou je, že celé utkání rozhodčí Chládek takové zákroky toleroval a v samém závěru ne??? .....Šimon bravurně střelu Filingera kryl, ale na dorážku Brožka už byl bezmocný – 4:5.
 
Miloslav Růžička, trenér Torfu Pardubice: „Otočili jsme pro nás nepříznivý vývoj utkání, za stavu 4:2, abychom soupeře dorazili a zápas rozhodli ( a šance jsme na to měli, jmenovitě Matěj Slováček, Sklenář, Netolický ), tak jsme soupeře nechali hrát. Šest vteřin před koncem zahráváme aut, Koudelka se dopustí v nic neřešící situaci osobní chyby a prohrajeme utkání. ,,To by mě trefil šlak‘‘. Nezbývá nám nic jiného, že v příštím utkání budeme jezdit po zadku.

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

28.11.2010    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz