> Chrudim zvládla úvodní vedení soupeře   (FK ERA-PACK Chrudim- Torf Pardubice:  6:1)

Branky: 12., 36. Max, 13., 13. Kopecký, 16. Cacau, 24. Mareš R. - 6. Melechovský

Pardubice: Kašpar, Dufek - Malý, Melechovský, Čižař, Beran, Fidra, Urbánek, Sklenář, Javůrek, Netolický, Slováček Jakub
Chrudim: Meller, Hlouš - Kroulík, Mareš R., Mareš M., Max, Kopecký, Vladyka, Mikan, Rešetár

Nečekaný úvodní gól, výtečný výkon hostujícího brankáře Kašpara a drtivý obrat domácích. To všechno - a ještě mnohem víc - mohli vidět diváci v chrudimské hale, kde ERA-PACK hostil v úvodním utkání čtvrtfinálové série Torf Pardubice.

 
 

Domácí ERA-PACK měl sice od začátku utkání víc ze hry, ale první se radovali v 6. minutě po gólu Melechovského hosté z Pardubic. Ty dlouho držel vynikající výkon brankáře Kašpara, který doslova čaroval, ale přesto ani on nedokázal vzdorovat domácímu tlaku. Domácí celek otočil vývoj zápasu, když v rozmezí mezi 12. a 13. minutou třikrát skóroval.

Do poločasu přidal další branku Cacau a domácí měli při odchodu do šaten třígólový náskok. O přestávce měl výstup v kabině rozhodčích president pardubického týmu Vich, který byl nespokojen s výkony rozhodčích a pak se odehrála druhá dvacetiminutovka, která potvrdila převahu favorita. Ten si podržel a ještě navýšil náskok a po výhře 6:1 v sérii vede 1:0. Odveta se hraje v pátek rovněž v chrudimské hale.

Komentáře trenérů
Ota Stejskal (Chrudim): "Zpočátku dlouho trvalo, než se nám podařilo překonat obranný val hostí a i když jsme inkasovali úvodní branku, tato skutečnost nás však nerozhodila. Hráli jsme soustředěně, podařilo se nám nejen vyrovnat, ale také si vytvořit dostatečný náskok pro druhý poločas. Obraz hry se naštěstí ve druhém dějství nezměnil, ale naše aktivita přece jen poklesla. Úvod máme za sebou a teď se musíme připravit na páteční druhý zápas série."

Miloslav Růžička (Pardubice): "Do utkání jsme museli nastoupit bez Jeřábka, který je naší oporou, má u mladých hráčů respekt a na našem výkonu se to určitě projevilo. Šli jsme sice do vedení, ale Chrudim uplatnila své zkušenosti a ještě do poločasu otočila utkání ve svůj prospěch. Naší hlavní snahou bylo zastavit domácí útočný val, protože v ofenzivě je síla ERA-PACku. Dařilo se to jen do určité míry a je škoda, že jsme nedali i některé další naše šance. Výsledek mohl vypadat lépe, ale v play-off je jedno, jestli prohrajete o jeden gól nebo o pět, v pátek nás čeká nový zápas a na ten se dobře připravíme."
 

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

18.03.2010    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz