> Marný boj Olympiku Mělník, sestup jej již nemine   (Torf Pardubice- SK Olympik Mělník:  4:2)

Branky : 18. Netolický (Sklenář) 1:0, 19. Neuman 10m kop 1:1, 20. Sklenář (Malý) 2:1, 26. Brožek (Jína) 2:2, 30. Fidra (Beran) 3:2, 40. Melechovský (Netolický) 4:2.

ČK: 28. Hnízdil (M), ŽK: Jeřábek, Fidra – Jína, Průcha.

Rozhodčí: Nagy a Kresta. Přihlíželo 60 diváků.

Sestava Torfu: Kašpar – Malý, Melechovský, Netolický, Sklenář – Urbanec, Jeřábek, Beran, Fidra.

Hosté s minimální nadějí na záchranu vstoupili do utkání aktivně a domácí jen díky skvělým zákrokům Kašpara neinkasovali. Ten exceloval při dobře mířených střelách Jíny a Neumana. Potom se gólové příležitosti střídaly na obou stranách, ale hosté měli ke gólu mnohem blíž, zejména po akcích Fialy či Neumana, v obou případech s Brožkem. Domácí ohrozili branku Hnízdila pěknou střelou Netolického a v 17. min. ho neprostřelil Sklenář. V 18. min. ale Sklenář naservíroval míč na hlavu Netolického a Torf vedl 1:0. O minutu později ale odpískal nepřesný sudí Nagy šestý faul Torfu a 10m kop bez zdi bezpečně proměnil Neuman. Domácím se ale v poslední minutě povedl signál, po rohu Malého propasíroval míč do sítě Sklenář.

Do druhé půle vstoupili domácí s větším odhodláním, přesto ve 26. min. Brožek skóre vyrovnal. Ve 28. min. byl pro porušení pravidel vyloučen gólman Hnízdil, do branky šel Saibt. Ve 30. min. našel Beran u zadní tyče volného Fidru a Torf se potřetí v zápase ujal vedení. Necelých šest minut před koncem hosté sáhli k power play a Torf zatlačili do obrany. Brožek nastřelil břevno, několik závarů vyřešil Kašpar. V poslední minutě vybojoval míč Netolický, nasměroval si to k brance soupeře, kde si hledal výhodnou pozici Melechovský. Dostal včasnou přihrávku a pohodlně uzavřel brankový účet zápasu.

Miloslav Růžička, trenér Pardubic: „K jisté záchraně jsme potřebovali bod, nakonec jsme vybojovali tři a můžeme tak ještě přemýšlet o účasti v play off. Nebyl to lehký zápas, ale musím vyzvednout velmi dobrý výkon gólmana Kašpara, ten mužstvo opravdově podržel. Play off nevzdáváme...“

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

27.02.2010    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz