> V derby byla vidět glov přestřelka   (FK ERA-PACK Chrudim- Torf Pardubice:  9:7)

Branky : Mikan 3x, Bouška 2x, Max 2x, Mareš, Vladyka - Sklenář 2x, Netolický 2x, Beran, Melechovský, Fidra

Sestava Torf : Kašpar - Jeřábek, Urbanec, Beran, Fidra, Malý, Netolický, Melechovský, Sklenář, Slováček J., Nachtigall

Sestava Erapack : Hlouš - Max, Sluka, Mareš, Mikan, Slováček M., Koudelka, Vladyka, Bouška

Branková úroda se líbila divákům. Domácí bez tří medailistů z ME, navíc z trojlístku Brazilců nastoupil jen Max. Pardubičtí mají problémy s gólmany, Kašpar byl dlouho mimo trénink a tak nebyl ve své kůi. První poločas šel Torf čtyřikrát do vedení, ale domácí skóre vdy srovnali. Pardubičtí si dokázal připravit řadu gólových situací, ale těsný náskok domácích brzy ztratili. Přesto jeho hráčům nechyběl zápal do hry, bojovnost. Zjevně si věřili a v souboji o míč za soupeřem rozhodně nezaostávali. Klíčovým momentem zápasu byla 24. – 27. minuta.

Torf slepený góly ze stavu 4:4 odskočil na 6:4, ale o tento slibný náskok během dvou minut přišel a ve 27. minutě zkušený R. Mareš dokonce poprvé v zápase zajistil vedení Era–Packu 7:6. Torf ještě stačil vyrovnat, ale poslední slovo měli domácí i kdy Torf se nevzdával a Fidra s Beranem měli dokonce gólové šance – bez efektu. Škoda.

K překvapení kola opravdu nebylo daleko. 

Na záchranu Torf potřebuje ještě alespoň čtyři body, přičem ani účast v play off není ještě vyloučena.

„V první půli nás soupeř přetlačil v souboji o míč ve středu pole a byl celkem produktivní. Ve 27. minutě jsme poprvé o gól vedli a závěr nám ji vyšel. Vyhráli jsme, ale před výkonem Torfu smekám,“ sdělil Martin Brychta, trenér Era–Packu.

„Neměli jsme co ztratit a kluci vycítili šanci, věřili si. Vedli jsme 6:4 a měli jsme blízko k bodovému zisku. Škoda,“ posteskl si kouč Torfu Miloslav Růička.

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

30.01.2010    |   Autor: Miloslav Růička


Aukro.cz