> Mělnický Runt infarktový závěr nedovolill   (SK Olympik Mělník- Torf Pardubice:  5:2)

Branky: 2. Neuman, 9. Hyka, 15. Beránek, 37. Brožek, 37. Runt – 20. a 31. Fidra

ŽK: Neuman – A. Melechovský.

Sestava Torf : Kašpar - Malý, Koudelka, Slováček, Fidra, Urbanec, Jeřábek, Beran, Netolický, Sklenář, Melechovský 

Sestava : Olympik: Hnízdil – Bouška, Runt, Hyka, Neuman – Spal, Průcha, Beránek, Brožek

Olympik – Torf 5:2 (3:1)

Dočkali se! Futsalisté Olympiku podruhé v sezoně vyhráli. Poraženým byl pardubický Torf, který přijel do Neratovic s nálepkou venku neškodného týmu.Domácí na svého soupeře podle očekávání nastoupili a ještě před prvním střídáním se jim povedlo vstřelit vedoucí gól.K tyči zapadla tečovaná rána Neumana a předurčila, že se první poločas bude až s výjimkou závěrečných minut odehrávat podle domácích představ.Druhou branku vybojoval pro Hyku Runt. A v době, kdy už hosté zvedali hlavu, přišel třetí úspěch z kopačky Beránka, kterému přesně nabíjel Neuman.Vyslyšena ale byla přece jen i snaha hostí o vstřelení alespoň jednoho gólu do šatny a bylo jasné, že se Východočeši budou chtít ve druhém poločase o první body na cizích hřištích poprat.A stalo se.
Po přestávce hráli především Pardubičtí, domácí byli nuceni víceméně jen bránit, spoléhat na brejky a pozorného Hnízdila. Jen těžko se přitom dostávali do tempa z prvního poločasu.Devět minut před koncem vstřelili hosté kontaktní gól a domácí si museli vzpomenout na dva dny staré závěrečné drama s Benagem.Tentokrát se ale podobný horor neopakoval. Na svědomí to měl jeden z nejzkušenějších domácích borců – Pavel Runt.Ve 37. minutě nejprve zachoval chladnou hlavu a naservíroval jistý gól Brožkovi – 4:2. Ještě v té samé minutě stihl Runt nastřelit tyč a z dorážky opět s pomocí teče propasíroval míč do sítě popáté.Hosté sice ještě zkusili hru v pěti v poli, ale na výsledku se už nic nezměnilo – k nemalé radosti domácího trenéra Pavla Šuby: „První poločas byl z naší strany docela hezký futsalový. Nechyběl pohyb a přesné přihrávky proti noze, hráli jsme uvolněně. Ve druhé půli se projevil tlak na hráče, že musí vyhrát. Bylo vidět, že se bojí něco zkazit. Nikdo neriskoval a byli jsme trochu pasivní. Soupeř nás naoko zatlačil, ale neměl příliš gólových šancí. Vítězství je zasloužené.“

Mnohými už odepisovaný Mělník tak pozvedl své záchranářské akcie, ale stále má před dlouhou cestu k záchraně. Hned v pátek Olympik zakončí náročný týden na hřišti třetího Tanga Brna, v domácím prostředí se znovu představí 31. ledna proti Jistebníku.

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

16.12.2009    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz