> TORF vyhrál poločas, ale náskok neudržel   (Torf Pardubice- FK ERA-PACK Chrudim:  1:3)

Branky: 6. Koudelka - 27. Mikan, 32. Popelka, 32. Kroulík

V sobotu ve 20:00 hod. začalo v pardubické nafukovací hale utkání 7. kola 1. ligy mezi Torfem Pardubice a ERA-PACKem Chrudim, které po překvapivém vývoji nakonec ve svůj prospěch otočil favorizovaný celek.

Do utkání nastoupila i nová chrudimská posila Pica Pica Pau a vytvořila se do trojici s krajany Maxem a Cacauem, doplnil je Tomáš Sluka. Zápas se podle očekávání hrál většinou na plolovině domácích, ti však překvapili v 6. minutě rychlou akcí Slováčka s Koudelkou, který udělal kličku i Mellerovi a poslal Torf do vedení.

Domácí se poté zatáhli před vlastní branku a ERA-PACK, který nastoupil jen s deseti hráči a řadou opor na tribuně, se tlačil na Dufka, který tentokrát podává velmi dobrý výkon. Hosté měli několik šancí, do těch se ale především v závěru poločasu dostávali z brejkových situací i domácí. Poločas ale další góly nepřinesl a skončil překvapivým vedením Torfu 1:0.

Na začátku druhého poočasu se opakoval obraz hry a Chrudim byla v tlaku, ale paradoxně větší šanci si vypracovali domácí. Melechovský s Fidrou šli ve 25. minutě na jediného obráce, ale Fidra v koncovce zklamal. Pak se ale konečně dočkali hosté. Sluka našel Mikana a ten ve 27. minutě srovnal na 1:1.

Aktivita byla stále na straně hostů, ale v poměrně stereotypní formě a soustředěná obrana Torfu si situaci kontrolovala, přestože hlídat "brazilskou" čtyřku byl těžká práce. A tak ERA-PACK vytěžil vedení z jednoduchosti. Ve 32. vyslal Korulík Popelku a ten dělovkou z pravé strany poslal svůj celek do vedení 1:2 a ještě v téže minutě upravil na 1:3 Kroulík.

S blížícím se závěrem utkání začal Torf hrát aktivněji směrem dopředu a dostal se i do zakončení, ale Chrudim podržel pozorný Meller. Hostům zatrnulo, když ze hřiště odnášeli zraněného Pica Paua, kterého fauloval Jeřábek, ale Brazilský hráč se za pár minut zdál být v pořádku, přestože rameno si stále držel.

Ve finiši se Torf pokusil o power-play, natlačil se před Mellera, ale nedokázal vytěžit snížení ani z této herní varianty. Tři body si tak odvážejí hosté, domácí si ale za statečný výkon a především dobře organizovanou obranu zaslouží pochvalu.

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

19.10.2009    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz