> Slavia získala tři body za dramatickou dohrávku    (SK Slavia Praha- Torf Pardubice:  6:4)

Branky: 4., 5. Oliva, 12. Mařík, 23., 38. Ulich, 40. Bejda - 28., 29. Slováček, 32. Novák, 34. Koudelka

Sestava Torf : Dufek - Slováček M., Koudelka, Sklenář, Melechovský, Beran, Jeřábek, Urbanec, Novák, Fidra, Konečný, Slováček J.

Sestava : Slavia : Knobloch, Bellada J. - Ulich, Hrdina, Bejda, Macháček, Mařík, Kamenický, Matějka, Holeček, Pleyer, Oliva

Torf jakoby chtěl i pražským divákům ukázat jak dokázal promarnil úvod pátečního utkání v Brně s Tangem. I v pondělí proti Slavii si nechal domáci utéct na několikagólový náskok a pak začal dotahovat. I včera to však nestačilo a musel se domů vrátit s prázdnou.
Domácí se totiž příliš nerozkoukávali a hned v úvodu dvakrát udeřil Oliva, který ve 4. a 5. minutě prostřelil Dufka. Když se k němu přidal ve 12. minutě i Mařík domácí vedli 3:0 a vypadalo to, že je nic nedokáže vyhodit ze sedla. Měli navíc i další šance, nicméně kvalita utkání trochu utrpěla tím, že Torf nebyl v prvním poločasu téměř vůbec nebezpečný. A tak diváky zvedla ze sedadel jen situace, kdy tři domácí hráči běželi na osamoceného brankáře, ale řekli si o titul "nejhůře zakončená akce roku".

Ani úvod druhé půle nenasvědčoval tomu, že by souboj mohl výsledkově dopadnout jinak a tento pocit umoznil gól ve 23. minutě, kdy Ulich zasunul míč do sítě po hezké Bejdově akci. Ale pak se pomalu začala karta obracet. Torf tentokrát koučoval z lavičky Roman Malý, na jaře ještě kapitán týmu a jeho tým začal postupně ožívat. A na začátku poslední desetiminutovky udeřil.

Trochu uspalá Slavia, zřejmě pod dojmem vysokého náskoku, se nechala zaskočit. Nejprve Matěj Slováček napodobil Olivu z úvodu utkání a během dvou minut dvakrát skóroval, tři minuty na to se k němu přidal Novák a ve 34. minutě završil obrat Koudelka - 4:4!

Slávističtí fans, kteří se evidentně v hale již zabydleli a jejich povzbuzování bylo příkladné, hnali svůj tým dál dopředu a jejich přání byla vyslyšena, byť hostujícímu týmu se asi finiš utkání nelíbil. Torf měl totiž dvě minuty před koncem na svém kontě čtyři fauly a jeho překvapení bylo obrovské, když po faulu na Bejdu nařídil rozhodčí Novotný kop bez zdi za šestý akumulovaný faul! Na lavičce Pardubic vybuchly emoce, president klubu Vich byl vykázán do šatny... Vysvětlením pro hostující hráče má být verze, že v průběhu nepřerušené hry ponechali sudí ještě před zákrokem na Bejdu domácím jednu výhodu, což by znamenalo, že uvedený faul již byl opravdu šestým. Asi nejen Torf se nyní "těší" na videozáznam z utkání...

Trestný kop z osmi metrů Ulich s přehledem proměnil a poslal Slavii do vedení 5:4, následná power-play nepřinesla hostům gólový úspěch, naopak do odkryté branky se ještě střelecky prosadil Bejda, čímž se dostal na počet sedmi branek v tomto ligovém ročníku a stíhá tak čelo tabulky střelců.

Utkání, které přineslo jeden velký zvrat a rozhořčení hostů z pospané situace dvě minuty před koncem, tak skončilo výhrou domácího celku, který si upevnil páté místo v tabulce. Torf dál musí sbírat body pro boj o záchranu, případně pro postup do play-off.

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

13.10.2009    |   Autor: Miloslav Růžička


Aukro.cz