> V derby se Torf v Chrudimi držel   (Era Pack Chrudim- FC TORF:  5:3)

Branky: 8. Vladyka, 17. a 23. Kopecký, 21. Mareš, 27. Mikan - 12. a 31. Konečný, 37. Novák

Nejvyšší soutěž fut­salu v 19. kole zaznamenala pohyb v dolní polovině tabul­ky. V něm o play ofI bojují Pardubice s Mělníkem, oba celky jsou však zároveň i v sestupovém ohrožení, stejně jako trojlístek Jistebník, Ost­rava a Kladno. Futsalisté Torfu Pardubice prohráli v Chru­dimi 3:5 po poločase 1:2 a situ­ace v tabulce velí, že tato ztrá­ta by měla být již poslední.

 

Trenér Torfu Miloslav Rů­žička postrádal trojici Kost­ka, Netolický a Kašpar. Navíc musel řešit dilema, koho po­šle do branky? Zda nezkuše­ného Nachtigala s minimál­ními ligovými starty nebo Dufka, který je sice zkušený, ale letos bez zápasové praxe a nezbytného tréninku. Nako­nec dostal přednost Dufek a byla to šťastná volba.

Vyvarovat se inkasování rychlého gólu favorita, to byl cíl svěřenců trenérů Růžičky a Hlavatého. Hosté odolávali do 8. minuty, když Rešetár napálil míč před branku a od Vladykou atakovaného par­dubického Nováka šli domácí do vedení. Torf však zbraně neskládal, byť si musel per­manentně hlídat agilního Ko­peckého. Ve 12. min. od auto­vé čáry z trestného kopu pro­střelil hradbu těl před Melle­rem pardubický Konečný a bylo srovnáno - 1:1. Tlak Era-Packu sílil, ale Dufek všechny střelecké pokusy soupeři mařil. Bylo důležité do poločasu neinkasovat, ale Mareš v 17. min. nádhernou přihrávkou našel ve střelec­ké pozici Kopeckého a ten bez přípravy - 2:1. Po změně stran si však hosté totálně neuhlí­dali vstup do druhého poloča­su. Již po 25 vteřinách Mareš zvýšil na 3:1 a za další minutu se trefil do šibenice Kopecký. Favorit se uklidnil, vedení 4:1 mu zaručovalo poklidný zá­věr. A to ještě Mikan zblízka zvýšil na 5:1. Domácí však ná­skok ukolébal a Torf začal mít více ze hry. Ve 31. po akci Ma­lého neudržel míč pod kont­rolou Meller a Konečný zblíz­ka snížil na 5:2. Od 34.min. hrál Torf pod pěti fauly, ale další gól již Pardubičtí nein­kasovali. Naopak, po akci Ur­bance, nastřelený míč před branku parádně zakončoval Novák. Do konce utkání chy­bělo již jen 3,5 minuty, ale gól již ani na jedné straně nepadl.

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

06.02.2009    |   Autor: Růžička Štěpán


Aukro.cz