> Futsalisté Torfu byli v Brně o krok napřed a slavili vítězství   (Sunny Days Helas Brno- FC TORF:  4:5)

Torf odjíž­děl do Brna na palubovku tamního Helasu bez třech opor, zraněn je gólman Kašpar, pro čtyři žluté chyběl Slováček, doma zůstala další velká opora - Jeřábek, který nebyl k tomuto zápasu uvol­něn z fotbalové přípravy Tes­ly. Jenže Torf zvládl utkání na jedničku. Od úvodních minut byl v průběhu utkání převážně ve vedení... ,

 

Sunny Days Helas Bmo - FC Torf Par­dubice 4:5 (2:3)

Branky: Cupák 2, Dornay, Šíma - Malý 2, Urbanec, Konečný, No­vák

Sestava Torf : Nachtigal - Urbanec, Koudelka, Novák, Netolický - Malý, Kostka, Konečný, Fidra

 

Domácí působili zpočátku nekoncentrovaným dojmem a již v úvodní minutě po akci Nováka s Netolickým se v koncovce prosadil Urbanec. Domácí sice v 4. minutě srov­nali, když u zadní tyče si obrana Torfu nepohlídala Dornaye - 1:1. Jenže neuply­nula ani minuta, když Malý našel při trestném kopu sku­linku v brněnské zdi a Koneč­ný znovu poslal Torf do vede­ní. Ve 13. minutě se však ne­chal na vlastní polovině laci­no připravit o míč Netolický a Cupák bodlem vyrovnal na 2:2. To už se hrál oboustranně nápaditý futsal a to z obou stran a.divákům se zápas líbil. Hosté ale hráli od 11. minuty pod pět fauly a osudnému šes­tému faulu se neuchránili. Naštěstí Šíma prodlouženou penaltu neproměnil. V před­poslední minutě první půle se pak z trestného kopu prosadil Konečný a do kabin šli spoko­jenější hosté.

Do druhé půle šli hosté s předsevzetím příznivé skóre udržet. Ve 24. se dostali do přečíslení tři na jednoho a velká škoda, že Malého jedo­vatá střela neskončila v síti gólmana Tuháčka. Odskok o dva góly by byl hodně slibný.Místo toho nebezpečný Cupák střelou tyči ve 26. min. vyrovnal 3:3 a začínalo se znova. Torf však neztratil od­hodlání a ve 29. R. Malý znovu zajistil pardubické vedení, když Tuháček pustil jeho prudkou střelu z velké dálky a domácí kouč Jan Loup ho stáhnul ze hry. Ve 32. brněn­ský Šíma vyrovnal na 4:4, po skvělé kombinaci s Dorna­yem a Sýkorou. Helas nabíral dech, ale ten mu vzápětí vy­razil pardubický Novák pá­tým gólem svého týmu. Na Cupáka pak sedl osobní obra­nou Koudelka a ubránil ho skvěle. Lavičce hostí zatrnulo ve 38. min. když Šíma orazít­koval tyč Nachtigalovy bran­ky. Na druhé straně se ještě dostal do gólové šance Neto­lický, gól sice nedal, ale to ni­komu z pardubických hráčů nevadilo. Torf vyhrál 5:4 a oplatil tak soupeři. domácí prohru z ČEZ Arény.

 

> Hlavní stránka
> Vypsat seznam všech článků

30.01.2009    |   Autor: Růžička Štěpán


Aukro.cz