Prezident hovoří:

Trenér hovoří:
Aktuální foto Torfu:
Týmové foto Torfu

Něco pro fanoušky
> Fanklub
> Download
U16:
> Výsledky
> Termíny
U18:
> Výsledky
> Termíny

 
2:9
(0:4)
Torf Pardubice   FC Tango Brno
Branky : 23. Hron (Jeřábek II), 32. Melechovský (Urbanec) - 4. Havel (Záruba), 9. Seidler (Belej), 16. Záruba, 16. Buršík (Chadzidis), 21. Záruba (Chadzidis), 27. Belej (Seidle ... (celý článek).
Datum: 18.09.2012    |   Autor: Miloslav Růžička  

Změna v nové sezóně - 14 hráčů v zápisu o utkání!

Změna v nové sezóně - 14 hráčů v zápisu o utkání!

Od nové sezóny se futsalové řády dočkají jedné poměrně viditelné změny. Zatímco celou řadu let bylo v zápisu o utkání vyhrazeno pro hráče 12 míst, od nové sezóny se otevírá trenérům možnost nasadit do zápasu o dva hráče více.

Pokud si dobře pamatujeme, tak 12 hráčů se v zápisu o utkání objevovalo od doby, kdy si vzala futsal pod svá křídla FIFA. To bylo na začátku devadesátých let minulého století. A i když se pravidla různě obměňovala - asistent rozhodčího přišel o praporek, měnily se míče, začaly se počítat fauly, přišly 12ti a poté 10ti metrové kopy, atd. - počet hráčů k utkání zůstával stejný.

Až do této, právě startující sezóny. FIFA rozhodla a kontinentální federace, včetně „naší“ UEFA, přejaly nové pravidlo - k utkání futsalu bude v každém utkání připuštěno do hry 14 hráčů z každého týmu. To znamená, že kromě pětice hráčů na hrací ploše bude trenér moci vybírat z devíti náhradníků… Až se vám tedy v pátek při prvním ligovém kole bude zdát, že na lavičce je příliš mnoho osob, je to z tohoto důvodu.

Svaz futsalu ČR na tuto změnu totiž pochopitelně reagoval a provedl úpravu pravidel, o které byli informováni jak rozhodčí a delegáti, tak i zástupci klubů na svých grémiích. Změna by se, stejně jako každá inovace pravidel, měla dotknout všech stupňů soutěží.

P.S. První, kdo s novou úpravou pravidel zazmatkoval, byla sama UEFA. Pravděpodobně špatně instruovala delegáty a rozhodčí a některé ze skupin UEFA Futsal Cupu se hrály jen s 12 hráči. Ač byl zápis pro 14 hráčů, donutili někteří delegáti trenéry dva hráče z jejich týmu vyřadit, tak jako to bylo praxí ještě v minulé sezóně. Domácímu futsalu se snad takové zmatky vyhnou…


Otakar Mestek: Ze skupiny bychom měli postoupit

Otakar Mestek: Ze skupiny bychom měli postoupit

Na webu Fotbal.cz promluvil předseda Komise futsalu FAČR Otakar Mestek o našich ambicích na listopadovém mistrovství světa poté, co v thajském Bankoku bylo vylosováno složení všech šesti skupin.

Turnaje, který se uskuteční od 1. do 18. listopadu v Thajsku, se zúčastní 24 týmů z celého světa. Byly rozděleny do šesti skupin, do osmifinále postupují vítězové, celky z druhých míst a také čtyři ze šesti celků ze třetích míst ve skupinách.

Při losu se dbalo na to, aby ve skupině nestartovaly dva týmy ze stejného kontinentu. Evropu reprezentuje sedm zemí, což znamená, že dva evropské týmy spadly do jedné skupiny. Potkalo to českou reprezentaci, která narazí na Srbsko… Češi budou hrát v Bangkoku, první dva zápasy v Indoor Stadium Huamark a třetí utkání sehrají na Nimibit Stadium.

Předseda Komise futsalu FAČR Otakar Mestek je s losem spokojen: "Je to skupina, ze které bychom měli postoupit do osmifinále. Už s ohledem na postupový klíč, kdy je jen šest ze čtyřiadvaceti celků vyřazeno po skupinách. S Egyptem a Kuvajtem jsme ještě nehráli, ale víme o jejich síle. Egypt je několikanásobný mistr Afriky, jednička černého kontinentu co kvality by mě být na naší úrovni. Při vší úctě ke kvalitám Kuvajtu mohu říci, že nepatří k top na asijském kontinentě, nedosahuje síly Japonska a Iránu. Srbsko je také silné, ale i zde mohu konstatovat, že kvalitativně je srovnatelné s naším týmem. Nedávno jsme poznali sílu Slovinska, Chorvatska a Bosny a Hercegoviny a futsal v podání Srbů je s tím srovnatelný. Srbové, jako my, vcelku pravidelně postupují na mistrovství Evropy i světa."

V Thajsku se bude hrát o novou trofej (viz snímek), kterou vyrobila známá a renomovaná firma Thomas Fattorini Ltd. z Birminghamu. Trofej je vysoká 48 centimetrů, váží 4,6 kilogramu a je yyrobena ze stříbra, nerezové oceli, mědi a zinku. 
 

Program utkání českého týmu na MS 2012

3.11.2012 v 19:00 Česká republika - Kuvajt
6.11.2012 ve 21:00 Egypt - Česká republika
9.11.2012 v 19:00 Srbsko - Česká republika


Akademici prohráli i s Čínou, o medaile se nepoperou

Akademici prohráli i s Čínou, o medaile se nepoperou

Čína - Česká republika 6:4 (4:4)

Branky: 1. Yan Fei, 11. Xu Yang, 18. Xu Yang, 19. Liu Renchuan, 39. Xu Yang, 40. Yan Fei - 2. Holeček, 12. Holý, 15. Váňa, 18. Jeřábek.
 

Také druhé utkání na mistrovství světa čeští akademici nezvládli a odešli poraženi. V praxi to znamená, že místo bojů o medaile budou muset sehrát utkání o umístění, pravděpodobně o 9. - 12. místo.

 
 

Utkání začalo pěkně zostra a asijský tým šel do vedení už v první minutě, ale Holeček zanedlouho vyrovnal. V prvním poločasu nakonec padlo osm branek a i když český tým vedl, v předpřestávkovém finiši o svůj náskok přišel. Ve druhém poločasu se hrálo dlouho nerozhodně a rozuzlení přišlo až v samém závěru. Čína v něm vstřelila dvě branky a zajistila si účast ve čtvrtfinále, navíc zítra si to rozdá s Ruskem o vítězství ve skupině.

Český tým má zítra den volna, jak jsme již informovali Nigérie do místa konání MS nepřijela. Poté čekají svěřence trenéra Neumanna utkání o umístění na 9. - 12. pozici.


Akademici podlehli v prvním utkání Rusku

Akademici podlehli v prvním utkání Rusku

Česká republika - Rusko 0:6

Premiéra na Akademickém MS v Portugalsku se českému týmu nevydařila a odešel poražen favorizovaným Ruskem 0:6. O postup ze skupiny si to rozdá dnes s Čínou.

 

O tom, že Rusko je favoritem naší skupiny i aspirantem na medaile na tomto MS, hovořil trenér Tomáš Neumann již před odletem. Tento celek opravdu do Bragy přicestoval se základem seniorského A-týmu a ukázal se jako velmi silný soupeř. Přesto je výsledek velmi krutý. „Odpovídalo by tak skóre 5:2, ale soupeř měl štěstí v koncovce,“ říkal po utkání trenér Neumann. „Náš cíl na šampionátu se ale nemění, v pondělním utkání proti Číně chceme zvítězit a zajistit si postu do čtvrtfinále, kde na nás pravděpodobně bude čekat domácí Portugalsko.“

Pondělní střetnutí hrané od 10:30 hod. SEČ tak rozhodne o tom, zda naši hráči postoupí do vytouženého čtvrtfinále.


Akademická reprezentace má dvě změny

Matěj Slováček a Petr Oliva se omluvili z účasti na Akademickém mistrovství světa, které odstartuje již tuto sobotu v Portugalsku. Místo nich povolal trenér týmu Tomáš Neumann dva náhradníky, kteří doplní sestavu naší reprezetnace.

 
 

Těmi náhradníky se stali Jan Jeřábek z Torfu Pardubice a Jakub Gerčák z Nejzbachu Vysoké Mýto. Český tým odlétá již tento pátek a ve skupině šampionátu se střetne s Ruskem, Nigérií a Čínou.
 

Nominace reprezentace ČR na Akademické MS

18. - 25.8.2012, Braga (Portugalsko)

Brankáři
Konečný Marek (Helas Brno)
Mareš Martin (Benago Zruč n/S.)

Hráči
Cupák David (Helas Brno)
Václavský Ladislav (Delta Real Šumperk)
Holeček Michal (Slavia Praha)
Váňa Petr (Benago Zruč n/S.)
Jan Jeřábek II. (Torf Pardubice)
Novotný Jiří (Bohemians 1905)
Melechovský Aleš (Nejzbach Vysoké Mýto)
Kovács Michal (Tango Brno)
Holý Michal (Indoss Plzeň)
Jakub Gerčák (Nejzbach Vysoké Mýto)

 


Konec odpočinku, příprava začíná

         

Ve středu dne 15.srpna se sejdou futsalisté FC Torf Pardubice ve sportovní hale Dašické, kde je bude čekat první trénink. Hned následující den od 20 hodin sehrají první přípravné utkání ve Vysokém Mýtě s místním Nejzbachem.


Stránka :: 1 2 3 4 5 6 7  ::
 Archiv novinek (sezona 2009/2010)
 Archiv novinek (sezona 2008/2009)
 Archiv novinek (sezona 2007/2008)
 Archiv novinek (sezona 2006/2007)
 Archiv novinek (sezona 2005/2006)

Při luštění křížovek využijete křížovkářský slovník . Obsahuje SPZ měst a chemické značky prvků.